https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Vivaldi na jazzowo i nie tylko

Vivaldi na jazzowo i nie tylko

– Zapraszam na prolog 56. Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. 14.08.2021 r. o godz. 20. 30 w hali spacerowej w Szczawnie – Zdroju odbędzie się koncert „Vivaldi Cztery Pory Roku w wykonaniu jazzowym” – mówi Mirosław Kowalik, dyrektor Teatru Zdrojowego w Szczawnie – Zdroju.

Kolejny muzycznym wydarzeniem, organizowanym przez szczawieński teatr będzie prezentacja Oratorium wielkanocnego Jana Sebastiana Bacha, która została zaplanowana na 15.08 – początek o godz. 20.00. W ramach Baroque Festiwal –wystąpili: Magdalena Podkościelna – sopran, Margot Oitzinger – alt (Austria), Tobias Hunger – tenor (Niemcy), Peter Kooij – bas (Niderlandy), Baroque Collegium 1685 Chór i Orkiestra (Czechy / Polska), Agnieszka Żarska – (kierownictwo muzyczne/dyrygent).

A kilka dni temu odbyła się premiera wideoklipu „Osiem wieków Szczawna-Zdroju”. Utwór powstał w wyniku konkursu zorganizowanego przez Teatr Zdrojowy na tekst piosenki o tematyce związanej z 800-leciem Szczawna-Zdroju. Wybrany został tekst Elżbiety Wcisło, do którego Mirosław Kowalik napisał muzykę.

– Nagrania zrealizowano w M23 Studio w Wałbrzychu (realizator Bartłomiej Miszczyk) i Waras Studio z Zaskala (realizator Adam Waras), a zgrał to wszystko i zmasterował Jacek Gładkowski. Autorem pięknych zdjęć do wideoklipu jest Patryk Maćkowiak (montaż – Katarzyna Rolbiecka). Partnerem projektu było Stowarzyszenie Autorów ZAIKS i Związek Autorów Wykonawców Stoart. Realizacja projektu była możliwa dzięki OKIS – Ośrodkowi Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Projekt został dofinansowany z budżetu Województwa Dolnośląskiego – wyjaśnia dyrektor Teatru Zdrojowego w Szczawnie – Zdroju.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA