https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pobiegną tropem wilczym

Pobiegną tropem wilczym

500 biegaczy zjawi się na starcie imprezy „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Wałbrzychu. Organizatorem lokalnej odsłony wydarzenia jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Pod tym samym szyldem bieg odbędzie się także w Głuszycy. Obie imprezy odbędą się 15 sierpnia 2021 r.

Już po raz IX w kilkudziesięciu miastach polski tysiące osób wezmą udział w wydarzeniu upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy w latach 1944-1956 zginęli z rąk komunistów.

– Bieg jest doskonałą okazją do upamiętnienia bohaterów tamtych czasów, budowania postaw patriotycznych, a także krzewienia kultury fizycznej – mówi Mariusz Piejko, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Wałbrzyskiej Strefy, która po raz drugi organizuje wydarzenie na terenie Wałbrzycha.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 1963 metrów symbolizujących datę śmierci ostatniego „Wyklętego” – Józefa Franczaka  ps. „Lalek” oraz  na dystansie 5 km. Dodatkowo zaplanowano biegi dla dzieci, które odbędą się na krótszych dystansach. Trasa przebiegać będzie przez wałbrzyski Park im. Jana III Sobieskiego, a start odbędzie się 15 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00 przy Hali Lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto. Wzorem ubiegłego roku, zostanie również przygotowana strefa animacji i zabaw dla najmłodszych uczestników.

Patronat nad wydarzeniem objął poseł na Sejm RP ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk, który jest również pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Tropem Wilczym” oraz prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej. Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez platformę datasport.pl.

Bieg Tropem Wilczym w Głuszycy także został przeniesiony na 15 sierpnia 2021 r. W dalszym ciągu można się zapisać pod nr tel. 503 102 817.

– Tym razem zapraszamy do wspólnego pokonania dystansu o długości 4,31 km. Startujemy z Placu Targowego przy ul. Dolnej, a kończymy na „Kamykach” w Głuszycy Górnej. Opłata startowa wynosi 15 zł od uczestnika biegu. Ilość pakietów startowych ograniczona. Serdecznie zapraszamy biegaczy z Głuszycy i nie tylko! – zachęcają organizatorzy biegu w Głuszycy.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA