https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny w Świebodzicach

Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach oraz Miasto Świebodzice zapraszają w dniach: 14-15 sierpnia (sobota, niedziela) do odwiedzenia Gminnego Lotniska, na którym w godz. 10:00-16:00 będzie stacjonowała Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny. A w Piątek MDK zaprasza dzieci na spektakl do ogrodu

W piątek (13 sierpnia) o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do ogrodu Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach. Spektakl pt. „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała” opowiada przygody małej dziewczynki, która nie chce więcej słuchać rodziców i postanawia wybrać się w samotną podróż do miasta, aby zdobyć brakujący składnik, potrzebny do wykonania magicznego eliksiru. Spektakl w zabawny sposób wskazuje najmłodszym odpowiednie wzorce zachowań, uczy jak należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i ostrzega o niebezpieczeństwach jakie mogą spotkać dzieci w czasie wolnym.

W weekend w Świebodzicach zaprezentuje się Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny. Jest to największa, a zarazem najdłużej i nieprzerwanie działająca cywilna grupa akrobacyjna w historii polskiego lotnictwa. Każdy kto odwiedzi Gminne Lądowisko w Świebodzicach będzie mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie i porozmawiać z załogą. Tam też będą odbywały się starty i lądowania. Grupa Żelazny będzie uczestniczyła w Letnim Festiwalu Tajemnic w zamku Książ. 14 i 15 sierpnia o godz. 11.00 i 15.00 odbędą się niesamowite pokazy akrobacyjne nad zamkiem. Podczas świebodzickiego wydarzenia zostanie zorganizowana także zbiórka środków finansowych dla Adrianka chorego na białaczkę limfoblastyczną, jej organizatorem jest Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, Maciej Więcek oraz Mateusz Brzuchacz.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA