https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ascetic zagra w Jedlinie-Zdroju

  • W niedzielę (8 sierpnia) zapraszamy na koncert zespołu Ascetic. Będzie to koncert finałowy Strefy Sztuki w Jedlinie-Zdroju. Zapraszamy do Zespołu Pałacowo-Hotelowego „Jedlinka” przy ul. Zamkowej w Jedlinie-Zdroju – mówi Leszek Orpel, burmistrz.

Ascetic to zespół poszukujący muzycznej głębi i esencji. Spotkania na płaszczyźnie ducha, wspólnej kontemplacji, która dokonuje się poprzez muzykę. Kompozycje grane przez zespół są skrajnie proste i repetytywne, co pozwala muzykom skupić się na wejściu w głęboką muzyczną uważność.
Wśród inspiracji zespołu można wymienić kwartet Johna Coltrane’a, muzykę Hildegardy z Bingen, chorał gregoriański, muzykę amerykańskich minimalistów takich jak Steve Reich czy Terry Riley, a także zespół The Necks. Z żadnego z tych źródeł Ascetic nie czerpie wprost w sensie formalnym czy stylistycznym, lecz posługując się własnym głosem poszukuje ducha zawartego w muzyce wymienionych twórców. Intencją lidera zespołu było stworzenie platformy muzycznej, za pomocą której będzie można wejść w głąb, doświadczyć wspólnoty w poszukiwaniu transcendencji i dzielić się tym z słuchaczami. Ascetic to wspólna droga w tym kierunku.
Mateusz Rybicki – klarnet
Tomasz Kaczmarek – fortepian
Dariusz Ju Ghan – kontrabas
Jan Słowiński – perkusja
Wydarzenie jest bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona, obowiązują rezerwacje za pomocą messenger’a na profilu Grupy Kultura 21.

(WZ)

REKLAMA

REKLAMA