https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Na ratunek Adrianowi

Na ratunek Adrianowi

Adrian uwielbia budować pojazdy z klocków lego, a jego największą pasją są autobusy. Jego marzeniem jest zostać zawodowym kierowcą i pracować za kółkiem w MPK. Jednak na drodze do jego marzeń stoi ostra białaczka limfoblastyczna. Chłopiec choruje już od 4 lat, a choroba wraca jak bumerang. Jedyną szansą na pokonanie przeciwnika jest terapia CAR-T. Adrian potrzebuje naszej pomocy.

Adrian Nowacki ma 7 lat i pochodzi ze Świebodzic. To zawsze uśmiechnięty i pełen energii chłopiec, którego pasją są samochody. Adrian uwielbia zabawę na dywanie, na którym odwzorowane jest miasto i ulice. Lubi też konstruować drewniane, samochodowe tory wyścigowe, a także tworzyć pojazdy z kloców Lego.
– Prawdziwą miłością Adriana są autobusy – mówi jego mama, pani Dominika. – Jego największym marzeniem jest właśnie zostać kierowcą autobusu.

W zabawie często towarzyszy mu mama lub starsza siostra, 16-letnia Nikola. Chłopiec nie miał okazji poznać wielu przyjaciół, bo odkąd skoczył trzy lata, walczy z ostrą białaczką. Przez to nie mógł pójść do szkoły, a większość życia spędził w szpitalu.

– Wiele razy mieliśmy nadzieję, że choroba jest już za nami – mówi pani Dominika. – Za każdym jednak razem wraca jak bumerang. Już snuliśmy plany o tym, że Adrian pójdzie do zerówki, ale choroba znów zaatakowała. Adrian wykorzystał już wszystkie dostępne metody leczenia. Jedyną i ostatnią szansą na pokonanie choroby jest terapia CAR-T.

– W czerwcu Adrian wrócił z wakacji u babci – mówi mama wojownika. – Od razu zauważyłam na jego ciele niepokojące wybroczyny. Nie zwlekając chwili zrobiliśmy morfologię, która wykazała, że w krwi syna znów jest mało płytek. To był cios.

Adrian po raz trzeci trafił do Przylądka Nadziei. Lada moment zacznie przyjmować chemioterapię, ale wszystkie dostępne metody walki z białaczką się wyczerpały. Teraz chłopiec potrzebuje terapii ostatniej szansy, czyli CAR-T. Żeby mógł raz na zawsze pokonać nawracającą białaczkę, trzeba przeprogramować jego krew. Niestety, terapia kosztuje ponad 1 300 000 zł i rodziny nie stać na tak drogie leczenia. Dlatego Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową razem z Siepomaga.pl ruszają z pomocą!

– Uruchomiliśmy zbiórkę na leczenie chłopca. Nie możemy pozwolić białaczce wygrać! Prosimy wszystkich ludzi o wielkich sercach o pomoc w zbiórce na terapię CAR-T i nagłośnienie historii chłopca. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata. Pomóżmy Adrianowi, tak jak pomogliśmy Olkowi, Mii, Nadii, Marcie i Piotrkowi! Sprawmy, aby chłopiec pokonał białaczkę i mógł spełniać marzenia. Żeby poszedł do szkoły i kiedyś usiadł za kółkiem autobusu – apelują organizatorzy zbiórki pieniędzy na leczenie Adriana.

Zbiórka pieniędzy prowadzone jest na stronie www.siepomaga.pl/adrian, a pełna historia walki chłopca o życie jest na stronie www.naratunek.org/adrian-nowacki. Na jego leczenie prowadzone są tekże licytacje: https://www.facebook.com/groups/212970939853847/?ref=share.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty