https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolejne zmiany na drogach w centrum Wałbrzycha

Kolejne zmiany na drogach w centrum Wałbrzycha

– Weszliśmy w finalny okres budowy obwodnicy. Wykonano już 85% prac ogółem i położono 75% warstwy bitumicznej. Jeżeli nie pojawią się niespodzianki, obwodnica będzie przejezdna w grudniu bieżącego roku. Bardzo przepraszam za utrudnienia, wszyscy musimy jeszcze odrobinę wytrzymać – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. A od 2 sierpnia na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Największe natężenie prac jest teraz w centrum Wałbrzycha. Przypomnijmy: w nocy z 10 na 11.07.2021 r. została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Od strony ul. Kolejowej ruch jest możliwy tylko w jednym kierunku – w stronę ul. Sikorskiego. Ulica Wysockiego jest nieprzejezdna. Zamknięty został także wjazd na ul. Konopnickiej, a wjazd do marketu Aldi odbywa się od strony ul. Sikorskiego. Z ul. Sikorskiego możliwy jest także dojazd do ul. Nowy Świat, która w części jest ulicą dwukierunkową, podobnie dolny odcinek ul. Konopnickiej, który również jest ulicą dwukierunkową. Ruch pieszy w rejonie zamkniętego skrzyżowania został utrzymany. Planowo powyższa organizacja ruchu ma obowiązywać do końca września. A teraz kierowców czeka zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Chrobrego, ul. Reja, ul. Kolejowej.

 – W poniedziałkowy poranek (2 sierpnia 2021 r.) zamknięty zostanie dotychczasowy odcinek drogi na wysokości ul. Reja. Ruch pojazdów skierowany zostanie na nowo wybudowaną drogę przebiegającą pod wiaduktem dalej łącząc się z ul. Kolejową. Zjazd na ul. Reja, ze względu na problemy projektowe zostanie wykonany w późniejszym terminie i przewidywane otwarcie dla ruchu nastąpi w połowie sierpnia. Jak zawsze prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie – informuje kierownictwo budowy obwodnicy Wałbrzycha i dodaje: – Już jesteśmy po istotnej zmianie organizacji ruchu przy ul. Wysockiego i Kolejowej. I od razu przystąpiliśmy w tym miejscu do pracy, co nie znaczy, że na innych odcinkach nic się nie dzieje. Wykonywane są między innymi: roboty rozbiórkowe nawierzchni na ul. Wysockiego; prace przezbrojeniowe sieci teletechnicznych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej; roboty ziemne przygotowujące nawierzchnie pod masę bitumiczną na kilku odcinkach obwodnicy; układanie masy bitumicznej przy ul. Reja; montaż elementów ekranów akustycznych; zbrojenie i szalowanie kolejnych elementów przejścia podziemnego przy ul. Żeromskiego; prace brukarskie związane z układaniem krawężników, a także prace związane z pielęgnacją zieleni.

Kolejny front robót został otwarty w dzielnicy Piaskowa Góra.

 – Rozpoczęła się budowa łącznika ulicy Kardynała Wyszyńskiego z zachodnią obwodnicą Wałbrzycha. To osobne zadanie inwestycyjne finansowane jest w 100 procentach z budżetu naszego miasta – podkreśla prezydent Roman Szełemej.

(RED, fot. Budimex)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty