https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata

Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata

Do 30 lipca w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach można oglądać wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”.

– Jest to piękna, nostalgiczna wystawa. Uśmiechnięte dzieci w objęciach uśmiechniętych, kochających rodziców. Wszystko czarno białe, lekko spłowiałe. Przebija ziarno jak na starych fotografiach i niesamowite światło bijące od rodzicielskiej miłości. Tylko że tych uśmiechniętych, kochających rodziców już nie ma. Odeszli. Zginęli. Polegli, umarli. Rodzice, którzy służyli innym. Strażacy, żołnierze, policjanci, ratownicy górscy. Dzieci, których rodzice zginęli bądź zostali poszkodowani na służbie, próbują i muszą żyć dalej, mimo braku rodzica. Zdają z klasy do klasy, zaliczają kolejne egzaminy, szukają pracy i pewnie niejeden raz myślą: „co powiedziałby tata?”, „czy mama byłaby ze mnie dumna?”. Kiedy słyszymy, że zginął pracownik służby publicznej wiemy, że właśnie zawalił się czyjś świat. Musimy działać szybko i profesjonalnie, aby pomóc osieroconym dzieciom i ich bliskim, aby otoczeni opieką uporali się z traumą. Udzielamy pomocy psychologicznej i edukacyjnej, ale nade wszystko służymy cierpliwością i radą, okazujemy im serce, aby odzyskali spokój i wiarę w przyszłość – mówi Magdalena Pawlak Prezes Fundacji Dorastaj z Nami. Fundacja już od 10 lat wspiera dzieci i rodziny pracowników służb publicznych: strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich, którzy zginęli, zmarli lub doznali uszczerbku na zdrowiu podczas służby. Od kwietnia 2020 Fundacja rozszerzyła swoją działalność i objęła opieką także pracowników ochrony zdrowia walczących z COVID-19.

Historie bohaterów, którzy stracili życie lub zostali poszkodowani na służbie, można poznać oglądając wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”, którą można obejrzeć do 30 lipca, w godzinach 10.00-18.00, w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach przy ul. Głównej 148. Partnerem wystawy jest PZU.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA