https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Autobusy jeżdżą inaczej

Autobusy jeżdżą inaczej

Zamknięcie skrzyżowania ulic: Sikorskiego – Wysockiego – Kolejowa w Wałbrzychu wymusiło zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Przypomnijmy: w nocy z 10 na 11.07.2021 r. została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Od strony ul. Kolejowej ruch jest możliwy tylko w jednym kierunku – w stronę ul. Sikorskiego. Ulica Wysockiego jest nieprzejezdna. Zamknięty został także wjazd na ul. Konopnickiej, a wjazd do marketu Aldi odbywa się od strony ul. Sikorskiego. Z ul. Sikorskiego możliwy jest także dojazd do ul. Nowy Świat, która w części jest ulicą dwukierunkową, podobnie dolny odcinek ul. Konopnickiej, który również jest ulicą dwukierunkową. Ruch pieszy w rejonie zamkniętego skrzyżowania został utrzymany. Planowo powyższa organizacja ruchu ma obowiązywać do końca września.

– Jak zawsze przy zmianach organizacji ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowania pionowe i poziome – podkreśla kierownictwo budowy obwodnicy Wałbrzycha.

Z Centrum Wałbrzycha do dzielnicy Biały Kamień nie będzie przejazdu, ale są alternatywne trasy: po pierwsze ulicami – Mazowiecką, Kasprzaka, Reja, Ludową; po drugie ulicami – 1 Maja, Gwarków; a po trzecie ulicami 1 Maja i II Armii.

Ograniczenie uchu na głównym skrzyżowaniu w wałbrzyskim Śródmieściu wymusiło zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej:

Linie: A – 11 – 12

Autobusy w kierunku Podgórza kursują ulicami: Kolejowa – Sikorskiego (przystanek) – plac Teatralny – Wajdy – Słowackiego – do al. Wyzwolenia gdzie na wysokości Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk ustanowiony został nowy przystanek. Autobusy obsługujące linie: A – 11 – 12 nie obsługują dotychczasowego przystanku: Wysockiego – plac Grunwaldzki.

W drodze powrotnej w kierunku Starego Zdroju trasa przejazdu nie uległa zmianie.

Linia 2

W kierunku Sobięcina z ulicy Kolejowej autobusy skierowane zostały w ulicę Sikorskiego (przystanek), następnie dalej ulicą Sikorskiego i 1 Maja do placu Solidarności, a dalej bez zmian w kierunku Sobięcina. Linia nr 2, kierując się do Sobięcina, nie obsługuje przystanków przy ulicy Nowy Świat i Limanowskiego. W przeciwnym kierunku tj. Piaskowej Góry trasa pozostała bez zmian.

Linia C

W kierunku placu Solidarności z ulicy Kolejowej autobusy skierowane zostały w ulicę Sikorskiego (przystanek), następnie dalej ulicą Sikorskiego i 1 Maja do placu Solidarności. Linia C nie obsługuje przystanku położonego przy ul. Nowy Świat oraz ul. Limanowskiego. W drodze powrotnej tj. w kierunku Podzamcza autobusy, zamiast kursować ulicami: 1 Maja – Sikorskiego – Wysockiego, skierowane zostały z placu Solidarności ulicami: Limanowskiego i Słowackiego do ul. Chrobrego.

Linia 5

Ze względu na brak możliwości przejazdu ul. Wysockiego przez skrzyżowanie z ul. Sikorskiego i Kolejową, od 11 lipca zawieszone zostało kursowanie autobusów linii nr 5 w obecnym układzie. Na trasie: Szczawno – Zdrój ↔ Biały Kamień ↔ Śródmieście kursować będą autobusy linii nr 50, natomiast na trasie: Śródmieście ↔ Nowe Miasto ↔ Rusinowa ↔ (Jedlina Zdrój,  Głuszyca, Walim, Rzeczka, Dziećmorowice) autobusy linii nr 51.

Linia 50

Przystanek końcowy i początkowy w rejonie Śródmieścia zlokalizowany jest na ul. Wysockiego na wysokości przedsiębiorstwa Tauron. Rozkład jazdy linii nr 50 w stosunku do rozkładu jazdy linii nr 5 uległ zmianie.

Linia 51

Przystanek końcowy i początkowy w rejonie Śródmieścia zlokalizowany jest na ul. Wysockiego w miejscu przystanków: Wysockiego – plac Grunwaldzki. Liczba kursów kierowanych do gmin okolicznych nie uległa zmianie, natomiast zmianie uległy godziny odjazdów.

Linia 10

Trasa kursów kierowanych do Śródmieścia skrócona została podobnie jak w przypadku nowej linii nr 50. Autobusy dojeżdżają do ul. Wysockiego na wysokość przedsiębiorstwa Tauron. Zmianie uległy również godziny odjazdów.

Linia 15

Autobusy kierując się w stronę Glinika i dalej Mieroszowa nie będą obsługiwały przystanku przy ul. Nowy Świat i Limanowskiego. Trasa objazdu poprowadzi ul. Sikorskiego (przystanek) i dalej ul. Sikorskiego i 1 Maja do ul. Matejki. W drodze powrotnej autobusy zamiast kursować ulicami: 1 Maja – Sikorskiego – Wysockiego, skierowane zostały z placu Solidarności ulicami: Limanowskiego i Słowackiego do ul. Chrobrego lub Wysockiego. Z placu Grunwaldzkiego w kierunku Nowego Miasta autobusy linii nr 15 odjeżdżają z dotychczasowego przystanku na ul. Wysockiego, natomiast w kierunku Starego Zdroju i ul. 11 Listopada odjazdy realizowane są z przystanku na ul. Chrobrego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 74 641 44 44 lub 74 666 33 40.

Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM informuje także, że od dnia 1 lipca do 31 sierpnia br. zawieszone zostanie kursowanie linii komunikacyjnej nr 4, zmianie uległy również rozkłady jazdy linii: A, C oraz 5. Sprzedaż biletów w okresie wakacyjnym:

– punkt sprzedaży biletów na Piaskowej Górze przy ulicy Głównej

od 01.07. do 31.07.2021 r. będzie nieczynny,

– punkt sprzedaży biletów na Podzamczu przy ul. Kasztelańskiej

od 01.07. do 20.08.2021 r. będzie nieczynny.

Pozostałe punkty sprzedaży biletów na placu Grunwaldzkim 1 (ZUS) oraz na ul. Matejki 1 w okresie wakacyjnym funkcjonują bez zmian.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA