https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem

Rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem

W każdą sobotę, od 5 czerwca do końca tegorocznych wakacji, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu organizuje wycieczki z przewodnikiem. – Zbiórka na placu przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” w Zagórzu Śląskim, godz. 11.00. Czekają na Was niezapomniane chwile! Zapraszamy – mówi Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

– Jeżeli macie ochotę na aktywnie spędzoną sobotę, poznanie nowych miejsc, świetny spacer a przy tym zdobycie mnóstwa wiedzy – to serdecznie zapraszamy na rodzinne wycieczki z przewodnikiem, który oprowadzi wszystkich chętnych po atrakcjach turystycznych w Zagórzu Śląskim. Nie zabraknie historii o powstaniu jeziora Bystrzyckiego, nowoczesnych rozwiązaniach multimedialnych zastosowanych na najdłuższej w Polsce kładce wstęgowej oraz średniowiecznym zamku Grodno, legend z Gór Sowich, a także ciekawostek przyrodniczych i nie tylko – zachęca Wioletta Sowa.

Gmina Walim, położona w Górach Sowich, swoimi widokami potrafi zachwycić każdego. To wspaniałe miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym. I doskonała propozycja na aktywne spędzenie długiego weekendu. Na obszarze Gminy Walim utworzono około 70 km górskich tras rowerowych, wchodzących w skład Strefy MTB Sudety. Są to doskonale przygotowane trasy, różnorodne pod względem długości i skali trudności, na terenach których znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku, a także nietuzinkowych, często tajemniczych zabytków.

– Przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody jezioro Bystrzyckie, Park Krajobrazowy Gór Sowich, Rezerwat Przyrody Góra Choina oraz mnóstwo szlaków turystycznych zachęcają do spacerów. Bardziej aktywnym polecamy trasy rowerowe, rozpościerające się wśród gór. U nas jest pięknie! Zapraszam do Krainy Sowiogórskich Tajemnic. Warto wykorzystać ten czas na wspólne rodzinne spacery i poznawanie nowych miejsc – zachęca Adam Hausman, wójt Gminy Walim.

(RED)

REKLAMA

Click Here