https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Duże zmiany w ruchu w Centrum Wałbrzycha

Duże zmiany w ruchu w Centrum Wałbrzycha

Kierownictwo budowy obwodnicy Wałbrzycha informuje o kolejnych zmianach w organizacji ruchu w Wałbrzychu i Szczawnie – Zdroju. Szczególnie uciążliwe będzie ograniczenie ruchu na skrzyżowaniu ulic Wysockiego, Sikorskiego i Kolejowej w Śródmieściu Wałbrzycha.

– W środę, 7 lipca 2021 r.  została wprowadzona zmieniona organizacja ruchu, polegająca na zamknięciu dotychczasowego wjazdu do Szczawna Zdroju od strony ul. Chopina i przeniesieniu tego ruchu przez ul. Topolową pod nową estakadą do ul. Gałczyńskiego w Szczawnie Zdroju. Ruch na tej trasie będzie jednokierunkowy, z wyłączeniem służb oraz pojazdów komunikacji miejskiej. W związku z tym ruch na odcinku pod estakadą sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Ulica Wyszyńskiego w tym miejscu w dalszym ciągu będzie zamknięta. Od strony Szczawna Zdroju ul. Chopina będzie ulicą ślepą, z kolei na ul. Słowackiego i ul. Gałczyńskiego wjazd będzie niemożliwy z wyłączeniem mieszkańców tych ulic, służb, oraz pojazdów komunikacji miejskiej. Dojazd do salonu samochodowego przy ul. Łączyńskiego będzie możliwy drogą od strony Tesco. Prosimy zachowanie ostrożności i o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie – wyjaśniają przedstawiciele firmy Budimex, która realizuje największą inwestycję drogową w powojennej historii Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju.

Duże utrudnienia komunikacyjne spowoduje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: ul. Wysockiego, Kolejowej i Sikorskiego.

– W nocy z soboty na niedzielę – 10/11.07.2021 r. – zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Od strony ul. Kolejowej ruch będzie możliwy tylko w jednym kierunku – w stronę ul. Sikorskiego. Ulica Wysockiego będzie nieprzejezdna. Zamknięty zostanie także wjazd na ul. Konopnickiej, a wjazd do marketu Aldi odbywał się będzie od strony ul. Sikorskiego. Z ul. Sikorskiego możliwy będzie także dojazd do ul. Nowy Świat, która w części będzie ulicą dwukierunkową, podobnie dolny odcinek ul. Konopnickiej, który również będzie ulicą dwukierunkową. Ruch pieszy w rejonie zamkniętego skrzyżowania zostanie utrzymany. Planowo powyższa organizacja ruchu ma obowiązywać do końca września. Jak zawsze przy zmianach organizacji ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowania pionowe i poziome – podkreśla kierownictwo budowy obwodnicy Wałbrzycha.

Z Centrum Wałbrzycha do dzielnicy Biały Kamień nie będzie przejazdu, ale są alternatywne trasy: po pierwsze ulicami – Mazowiecką, Kasprzaka, Reja, Ludową; po drugie ulicami – 1 Maja, Gwarków; a po trzecie ulicami 1 Maja i II Armii.

(RED, fot. Budimex)

REKLAMA

REKLAMA