Sudecka Setka

25 i 26 czerwca upłynęły w Boguszowie-Gorcach pod znakiem Sudeckiej Setki. To już 32 ½ edycja tego popularnego nie tylko w naszym najbliższym sąsiedztwie górskiego ultramaratonu. Z tegorocznym biegiem na 42, 72 i 100 km w nocy zmierzyło się łącznie 420 biegaczy.

W Piątek, punktualnie o godzinie 22.00 przy huku fajerwerków, w trasę wyruszyli uczestnicy Sudeckiej Setki, pół godziny po nich wystartowali ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w Nocnym Maratonie Górskim. Zwycięzcą marszobiegu na 100 km został Czerniak Paweł z Karkonosz Running Team, który pokonał dystans w 8 godzin i 18 minut. Drugie miejsce zajął Bartosz Gorczyca, a trzecie Ondrej Penc. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Majer, zaraz za nią Edyta Biernacka i Patrycja Dettlaff. W Nocnym Maratonie Górskim wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskali Miłosz Szcześniewski, Adrian Żakowski i Robert Świecak, a wśród kobiet Ewa Ardelli, Nina Wieczorek i Katarzyna Bernat. 26 czerwca na stadionie na Górze Parkowej w Boguszowie-Gorcach głównym punktem dnia była dekoracja najlepszych z najlepszych, czyli zwycięzców biegu na poszczególnych dystansach. Dodatkową atrakcją był Rodzinny Piknik Sportowy, podczas którego można było sprawdzić się w różnych konkurencjach. Na miejscu prowadzone były również zbiórki charytatywne oraz kiermasz Fundacji na Pomoc Zwierzętom.