https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spotkania z kulturą Japonii

Spotkania z kulturą Japonii

24.04.2021 r. Atsuko i Kioshi Seta zabiorą mieszkańców Gminy Mieroszów w niepowtarzalną podróż szlakiem japońskiego kalendarza. Zaproszą nas do Japonii jakiej nie znacie, Japonii ceremonii i rytuałów. 1 lipca Atsuko i Kioshi Seta spotkają się z mieszkańcami Gminy Stare Bogaczowice.

– Od dwóch lat w Szczawnie Zdroju mieszka wyjątkowa para: Atsuko Seta i Kiyoshi Seta – światowej sławy pianistka i śpiewak operowy. Dzięki ich obecności, a także z szacunku, że są ambasadorami polskiej kultury i muzyki za granicą, a przede wszystkim w Azji, chcemy przybliżać i propagować kulturę japońską w Polsce i na Dolnym Śląsku. Kultura japońska oparta jest na harmonii i pięknie, co jest niezwykle istotne w obecnym czasie pandemii, w którym nieprzewidywalność, stres i strach sprawiły, że relacje międzyludzkie zostały bardzo nadwątlone a kultura jest jednym z nielicznych obszarów pozwalających znaleźć spokój i ukojenie. Zapraszamy już 24.06.2021 r. do Mieroszowskiego Centrum Kultury na godz. 17.00 – mówi Igor Hoffman, dyrektor MCK.

Z kolei 1 lipca o godz. 17.00 Atsuko Seta i Kiyoshi Seta spotkają się w Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Starych Bogaczowicach z mieszkańcami tej gminy. Dzień później o godz. 17.00 zostaną tam zorganizowane warsztaty orgiami, a 5 lipca o tej samej porze warsztaty z japońskiej kaligrafii.

– Dzięki Fundacja Via Salutis będziemy gościć przedstawicieli dalekiego wschodu. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału pod numerem telefonu: 74-844-35-03 – mówi Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

(RED)

REKLAMA

Click Here

REKLAMA