https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Harcerze zbierają pieniądze na remont bazy obozowej

Harcerze zbierają pieniądze na remont bazy obozowej

Instruktorzy z Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy na dokończenie budowy nowoczesnej kuchni i stołówki w Bazie Obozowej Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej w Wilczu. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej https://zrzutka.pl/6j9pra.

– Od czterech lat w harcerskiej bazie obozowej naszego hufca w Wilczu trwa ogromna inwestycja. Budujemy nowoczesną kuchnię i stołówkę spełniające obecne wymogi sanitarne. Nasza budowa trwa w bazie, która znajduje się na pograniczu województwa wielkopolskiego i lubuskiego, 30 km od Wolsztyna. Położona jest w lesie, kilka kilometrów od najbliższej trasy samochodowej i linii kolejowej. Pełna ciszy i spokoju gwarantuje zdrowy, radosny i aktywny wypoczynek. Budynek docelowo przeznaczony będzie przede wszystkim do użytkowania przez zuchy, harcerzy i instruktorów podczas Harcerskich Akcji Letnich, jednak po wykończeniu całości korzystać z niego będziemy mogli także podczas biwaków, zimowisk, kursów i szkoleń, czy zielonych szkół. Z wielką chęcią przyjmiemy tu zainteresowanych z całej Polski! Harcerska Akcja Letnia 2021 zbliża się wielkimi krokami, a nam wciąż brakuje środków i ludzi do wykończenia budynku. By uzyskać zgodę na użytkowanie od właściwych instytucji, musimy wykończyć kuchnię, stołówkę i magazyny. Niestety, pomimo wielu sukcesów w pozyskiwaniu wsparcia od instytucji i firm z całej Polski, wciąż nie dysponujemy wystarczającymi środkami, by dotrzeć do celu na czas. Na ostatnich zakrętach potrzebujemy wolontariackiego wsparcia osób mających doświadczenie w zakresie tzw. wykończeniówki i białego montażu, ale także ostatnich tysięcy złotych, niezbędnych do zakupienia sprzętów, narzędzi i brakujących materiałów. Działalność w Harcerskiej Bazie Obozowej Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej w Wilczu harcerze i wałbrzyszanie prowadzą już od prawie 50 lat i nie wyobrażają sobie, by mogło być inaczej. Twoje wsparcie jest dla nas ważne, a każda Twoja złotówka ma znaczenie i zostanie właściwie wykorzystana – podkreślają wałbrzyscy instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego.

– Przyjaciele ruchu harcerskiego, przyjaciele Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy, obozowicze Bazy Obozowej Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej w Wilczu! Wszyscy, którzy mieli styczność z wałbrzyskim harcerstwem wiedzą, że w Wilczu prowadzona jest dość spora (bardzo spora) inwestycja budowlana. Sami tego nie damy rady zrobić, pomimo wielkiego wsparcia miasta i innych firm. Stąd pomysł na powstanie akcji zbiegania funduszy za pośrednictwem zbiórki internetowej. Serdecznie proszę, zachęcam i wspieram tę akcję – dodaje Artur Marlinga, komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy.

(RED)

REKLAMA

Click Here