https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wielkie sprzątanie

Wielkie sprzątanie

Mieszkańcy Wałbrzycha, Świebodzic i innych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej, w minioną sobotę sprzątali Książański Park Krajobrazowy. W 29 maja wolontariusze będą porządkowali Górę Parkową i Wzgórze Gedymina.

Druga akcja SprzątnijMy Park Książański została zorganizowana przez Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, a patronat nad nim objęli Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

– Zarówno pogoda, jak i frekwencja tego dnia dopisały. W akcji uczestniczyli mieszkańcy Świebodzic i Wałbrzycha, burmistrz Paweł Ozga, zastępca Burmistrza Świebodzic Tobiasz Wysoczański, prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Grzegorz Cabanek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosław Pizuński, pracownicy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach oraz przedstawiciele: Klubu Senior+, stowarzyszenia Senior Aktywny Obywatel, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach. Pojawili się również wolontariusze ze Świdnicy, Chwaliszowa, Szczawna-Zdroju oraz Starych Bogaczowic. Wszyscy uczestnicy zostali zaopatrzeni w worki, rękawiczki oraz bidony z wodą pitną, którą zapewniły WPWiK Wałbrzych. Zostało przygotowanych, aż czternaście tras do sprzątania. Każdy z wyposażeniem i dobrym humorem ruszył z przewodnikiem na swój szlak. Grupa ze Świebodzic pod czujnym okiem przewodnika sprzątała trasę „Dolina Różaneczników”. Okazało się, że na tej trasie śmieci w tym roku było o wiele mniej niż w ubiegłym, jednak nadal jest ich sporo: opakowania foliowe, szklane i plastikowe butelki po napojach. Na zakończenie akcji odbył się poczęstunek oraz gry i zabawy sportowe, które zapewnił między innymi OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Natomiast liczna grupa pracowników ZWiK Świebodzice Sp. z o.o. wraz z rodzinami, na czele z prezesem spółki Arturem Torbusem, posprzątali teren wokół zbiornika wody pitnej w Dobromierzu – podkreślają organizatorzy akcji SprzątnijMy Park Książański.

A w kolejną sobotę – 29 maja 2021 r. – Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, wraz z gminami Szczawno-Zdrój i Wałbrzych – organizuje akcję  sprzątania wspólnego obszaru dla obu miast, jakim jest Góra Parkowa i Wzgórze Gedymina. Sobotnie sprzątanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zbiórka uczestników odbędzie się w czterech miejscach: na Słonecznej Polanie w Szczawnie oraz w Wałbrzychu: na parkingu przy szpitalu na Piaskowej Górze, na ul. Sułkowskiego 16 i na pl. Gedymina w dzielnicy Stary Zdrój.

(RED)

REKLAMA

Click Here