https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zaszczep się i zgarniaj bonusy

Zaszczep się i zgarniaj bonusy

–  Na wszystkich mieszkańców Wałbrzycha, którzy zaszczepili się przynajmniej pierwszą dawką przeciwko COVID-19, czekają specjalne bonusy – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. – Za bilety do miejskich instytucji osoby zaszczepione zapłacą aż 50% taniej. Tym sposobem za zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zapłacimy 15 zł, a godzina na siłowni w największym kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Sudetach Aqua Zdrój – będzie kosztowała jedynie 7 zł. Akcja ma na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Wałbrzycha do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Tylko dzięki szczepieniom możemy wrócić do normalności sprzed pandemii – podkreśla prezydent miasta.

Zniżki dla zaszczepionych miaszkańców miasta będą także w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, Muzeum Porcelany, zamku Książ i palmiarni oraz Teatrze Lalki i Aktora.

To kolejna inicjatywa władz Wałbrzycha, której celem jest zwiększenie liczby osób szczepiących się przeciwko koronawirusowi. 29 kwietnia 2021 r. Rada Miejska Wałbrzycha, przy 3 głosach sprzeciwu, podjęła uchwałę o obowiązkowych szczepieniach przeciwko COVID-19. Zgodność tego dokumentu z obowiązującym prawem jest teraz analizowana przez służby prawne Wojewody Dolnośląskiego.

(RED)

REKLAMA

Click Here