Szczawno połamało Stal

W pierwszym meczu rozgrywanego w Warszawie turnieju półfinałowego o awans do II ligi, koszykarze MKS Basket Szczawno – Zdrój pokonali po dogrywce Stal Stalowa Wola 84:76.

– Mamy to! Po horrorze wygrywamy po dogrywce z zespołem Stali Stalowa Wola 84:76! To pierwsze, historyczne zwycięstwo na szczeblu centralnym, otwierające nam autostradę do turnieju finałowego. Ta drużyna pokazała już w tym sezonie takie serducho i charakter, że należą im się wielkie brawa – mówi Bartłomiej Józefowicz, trener MKS Basket.

Spotkanie w hali Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Bielany w Warszawie świetnie rozpoczęli gracze z uzdrowiska, którzy po punktach Łukasza Makarczuka i Mateusza Stankiewicza w 3 min. prowadzili 8:2. Gdy w końcówce I kwarty zza łuku trafił Łukasz Kołaczyński, przewaga „Mineralnych” wzrosła do 9 pkt., a po przerwie ich konsekwentna gra pozwoliła im w 17 min. meczu zwiększyć dystans do 20 pkt. (41:21). Po zmianie stron gra wyrównała się, a Stalówka zaczęła mozolnie odrabiać straty. W 24 min. było już tylko 51:41, ale kolejny zryw Dolnoślązaków pozwolił im odbudować przewagę do poziomu ok. 15 pkt. Na ostatnią ćwiartkę podopieczni trenera Józefowicza wyszli na prowadzeniu 64:53, by na 2 min. i 45 sekund przed końcem regulaminowego czasu, po trafieniu za 3 pkt. Mateusza Łabudy, przegrywać 66:67! W nerwowej końcówce rzuty wolne Makarczuka i Stankiewicza pozwoliły szczawnianom odwrócić wynik (70:67), ale na 3 sekundy przed syreną kończąca IV kwartę Maciej Pietras trójką doprowadził do dogrywki. W dodatkowym czasie gry Makarczuk i spółka zdobyli 11 oczek z rzędu i utrzymali bezpieczna przewagę do ostatniej sekundy.

Stal Stalowa Wola – MKS Basket Szczawno-Zdrój 76:84 (14:23, 16:24, 23:17, 17:6 dogr. 6:14)

MKS: Łukasz Makarczuk 24, Adam Adranowicz 14, Mateusz Stankiewicz 19, Michał Kaczuga 11, Bartosz Kosior 2 oraz Łukasz Kołaczyński 9, Kuba Niziński 5, Aleksander Sulikowski 0.