https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Perłowy debiut Czarnego – Boru

Perłowy debiut Czarnego – Boru

Gmina Czarny Bór po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim Rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. I od razu odniosła sukces.

Udział w zestawieniu polegał na wypełnieniu obszernej ankiety dotyczącej m.in. infrastruktury, budżetu, spraw społecznych, zagadnień związanych z ochroną środowiska, podejmowanych inicjatyw oraz współpracy z instytucjami i innymi samorządami. 12 maja 2021 r. odbyła się 9. edycja Gali Rankingu. Ze względu na pandemię została ona przeprowadzona on line, a miastem – gospodarzem była Gdynia. Gmina Czarny Bór w Rankingu Perły Samorządu zajęła wysokie 3 miejsce w kategorii Gmin wiejskich do 5 tysięcy mieszkańców. Wyróżnienie w kategorii włodarzy zdobył Adam Górecki – Wójt Gminy Czarny Bór. Gmina otrzymała również wyróżnienie w kategorii Liderzy Dobrych Praktyk w obszarze środowisko za organizację działania proekologiczne, m.in. akcję „Eko-dzbanek dla mieszkańca”.

 – Zadebiutowaliśmy w rankingu. Tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy docenieni przez Kapitułę Konkursu. Otrzymane wyróżnienie to owoc pracy zespołowej. Gratuluję laureatom i wyróżnionym – komentował wyniki Adam Górecki, gospodarz gminy Czarny Bór.

(JJ)

REKLAMA

Click Here