https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Inauguracja sezonu rowerowego w Jedlinie-Zdroju

Inauguracja sezonu rowerowego w Jedlinie-Zdroju

– Nowy sezon rozpoczynamy z nawą mocą. Siła naszej oferty jest oparta o Single Tracki, wypożyczalnie rowerów górskich TREC oraz górskich rowerów elektrycznych. W tym roku do istniejących 3 tras Single Trackowych dodamy kolejne 8 km w dwóch lokalizacjach. Pierwsze trzy trasy będą bezpośrednio przylegać do Parku Linowego i prowadzić w stronę Kamieniołomu oraz serpentyn przy ul. Wałbrzyskiej. Druga lokalizacja to przepiękna łąka przed hotelem w Jedlince z malowniczo wpisanym w nią strumieniem – mówi Leszek orpel, burmistrz Jedliny- Zdroju.

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju wprowadza też nowe modułowe oferty dla grup zorganizowanych. Ten produkt pozwala na łączenie różnych atrakcji w jedna usługę.

– Oferujemy, tor saneczkowy, park linowy, wieżę wspinaczkową, ognisko z lekcją ekologii, moduł gimnastyki oddechowej połączonej z jogą, ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy, zwiedzanie wystawy modelarskiej wraz z wieżą widokową w wyremontowanym kościele poewangelickim, gry terenowe, zwiedzanie Pałacu w Jedlince oraz zainstalowanych tam atrakcji w tym wizyta na wybiegu lam i alpak. Indywidualnych gości Parku Linowego będziemy zaskakiwać konkursami z nagrodami i tak, co dzień będzie podawany numer dnia i osoba, która będzie w posiadaniu cyfr zawartych w tym numerze po okazaniu w kasie dowodu otrzyma voucher do wykorzystania w naszym parku. Jesteśmy po przeglądzie tras linowych. Są bezpieczne dla użytkowników i nie zagrażają drzewom, na których są osadzone. Uruchamiamy po rocznej przerwie, największą w regionie trasę tyrolską, 500 m zjazdów, trasa bardzo wysoka, miejscami 17 m nad ziemią, 21 różnorodnych stacji z elementami wspinaczki. Na trasie dla juniorów mamy najnowsze systemy asekuracji za pomocą liny, która nie musi być przepinana przy poszczególnych przeszkodach. Mamy grupę przeszkolonych instruktorów i ratowników. 5 minut od parku linowego, przy ul. Wałbrzyskiej przygotowany jest parking na 100 aut. Zachowamy obowiązujące w COVID limity 25 osób na danej odgrodzonej atrakcji, dystans i dezynfekcję.

Otwarcie będzie również na Kompleksie Active przy ul. Kłodzkiej. Na stałe zagości tam grochówka z innymi smakołykami kuchni polowej. Przed jedynym w Polsce krytym bulodromem, będziemy mogli znakomicie bawić się na dmuchanych zestawach zabawowych dla dzieci, poskakać na Eurobungee i doświadczyć zabawy na wodzie przy wykorzystaniu Water Roller. Wewnątrz namiotu napijemy się wyciskanych ze świeżych owoców soków, kawy i doświadczymy innych atrakcji kulinarnych, nie wykluczone, że można tam będzie zagrać w bule, tenisa stołowego i inne gry. Pamiętajmy również, że od lat mamy tam plac zabaw dla dzieci, kompleks boisk piłkarskich, ponad kilometrową ścieżkę dla wrotkarzy, rowerzystów i rolkarzy, pumptrack, skatepark, siłownię terenową. To chyba najbogatsze w tego rodzaju atrakcje miejsce w regionie. Jeżeli chcesz zafundować aktywny odpoczynek swojej rodzinie, najlepiej zrobisz to w zdrojowej Jedlinie – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty