https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wyścig z czasem o życie Amelki

Wyścig z czasem o życie Amelki

Boli zawsze, ale najbardziej, gdy choroba dotyka małe dzieci. Półtoraroczna Amelka walczy z SMA, czyli z rdzeniowym zanikiem mięśni. Czasu na pomoc jest niewiele, ale, jak się okazuje, na trudnej drodze spotkać można wiele dobrych serc.

O chorobie Amelki jej rodzice dowiedzieli się niedawno. SMA niszczy nie tylko mięśnie odpowiedzialne za chodzenie czy siedzenie, ale także za oddychanie. Zrozpaczeni szybko zaczęli działać organizując zbiórki i licytacje. To istny wyścig z czasem. Lekarze dali warunek – aby rozpocząć leczenie dziecko nie może ważyć więcej niż 13,5 kg, a Amelka cały czas rośnie.

Stworzona została grupa w serwisie społecznościowym Facebook, na której wiele firm i prywatnych przedsiębiorców wystawiło swoje usługi na licytację. Akcję wsparła między innymi Grupa DZT Service ze Świebodzic przeznaczając na aukcję gadżety firmowe. Oprócz tego założona została zbiórka przez Fundację Siepomaga.pl. Pieniądze uzbierane w ten sposób przeznaczone zostaną na leczenie chorej dziewczynki.

– Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a widząc potrzebną sumę i to, ile zostało już wpłacone, można utwierdzić się w przekonaniu, że dobrych serc nie brakuje. Wszystkich chętnych wspomóc Amelkę zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/2821098128170742, gdzie można licytować wystawione usługi lub fanty, a także do wpłacenia datków na stronie: https://www.siepomaga.pl/amelka-sma. Nie bądźmy obojętni, czasu jest niewiele – apelują organizatorzy akcji.

(MD)

REKLAMA

REKLAMA