https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dni Boguszowa-Gorc odwołane

Dni Boguszowa-Gorc odwołane

– Z przykrością informujemy, że z uwagi na trudną i nieprzewidywalną sytuację pandemiczną, odwołujemy zaplanowane na maj wydarzenia związane z Dniami Boguszowa-Gorc – czytamy w komunikacie Miejskiej Biblioteki – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach.

Dni Boguszowa-Gorc to dwudniowa impreza otwarta, która dotychczas odbywała się corocznie na stadionie przy ul. Kusocińskiego. W pierwszy dzień weekendu od godzin popołudniowych do późnego wieczora na stadionowej scenie występowały zespoły grające muzykę rozrywkową, a wśród nich gwiazda wieczoru. Niedziela upływała tradycyjnie w atmosferze rodzinnej, a na scenie prezentowali się uczniowie z miejskich szkół. Imprezie towarzyszyły atrakcje dla dzieci, a także liczne stoiska gastronomiczne. Do 2007 roku Dni Miasta odbywały się w tzw. Małym Rynku w Boguszowie-Gorcach. W latach 2008-2009 ich obchody zostały rozbite i odbywały się w trzech miejscach – w muszli koncertowej w Kuźnicach, na placu przed biblioteką w Gorcach oraz w Małym Rynku. W 2010 r. wydarzenie przeniesiono ostatecznie na ul. Kusocińskiego. Na stadionowej scenie miasto gościło m.in. Beatę i Bajm, Andrzeja Piasecznego, De Mono, Kombii, Patrycję Markowską i Varius Manx. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

– Mamy nadzieję, że pandemia koronawirusa będzie słabnąć – jeśli obostrzenia zostaną zniesione i pozwolą na to względy bezpieczeństwa, impreza odbędzie się w sezonie letnim – podkreślają organizatorzy Dni Boguszowa – Gorc.

(JCF)

REKLAMA