https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wandale atakują

Wandale atakują

W ostatnich dniach w kilku miejscach Aglomeracji Wałbrzyskiej doszło do dewastacji mienia użyteczności publicznej. – Apeluję o zgłaszanie takich zdarzeń policji – mówi Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

Gmina Boguszów-Gorce zamontowała w październiku ubiegłego roku 20 pojemników na psie odchody na terenie całego miasta.

– Niestety, dostajemy coraz więcej zgłoszeń o aktach dewastacji. Pamiętajmy o naszym obowiązku sprzątania po naszych pupilach, a także nie pozwólmy niszczyć śmietników. Drodzy mieszkańcy, zadbajmy wspólnie o nasze miasto! – apeluje Krzysztof Kumorek, który pełni funkcję burmistrza Boguszowa – Gorc.

Kolejne informacje o aktach wandalizmu napłynęły do redakcji Tygodnika DB 2010 z Gminy Mieroszów.

– W Andrzejówce zniszczona została wiata na przystanku autobusowym – napisał Janusz Miś, który zniszczenia uwiecznił na zdjęciach. Widać na nich rozbite w drobny mak szyby, które osłaniały turystów czekających na autobus od wiatru i opadów.

– Niestety, na szlakach turystycznych natknąłem się na połamane drogowskazy. Z kolei przy drodze na pograniczu z powiatem kamiennogórskim zniszczona została tablica informacyjna. Musimy powiedzieć stop wandalom! Nie możemy być obojętni, bo góry i drogi to nasze wspólne dobro! – podkreśla Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

(RED)

REKLAMA

Click Here