https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Opóźnienia w szczepieniach

Opóźnienia w szczepieniach

Do redakcji Tygodnika DB 2010 zgłosiło się kilku Czytelników, którzy 2 kwietnia musieli długo czekać na szczepienie. – To wina problemów z ogólnopolskim systemem rejestracji – wyjaśnia prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, który zapowiedział uruchomienie pierwszego punktu, w którym będzie można się zaszczepić bez wysiadania z samochodu.

Po fali pozytywnych komentarzy na temat Centrum Szczepień w Wałbrzychu (m.in. pochwały kierowała piosenkarka Maryla Rodowicz), w Wielki Piątek pojawiała się się wiele głosów niezadowolenia.

– Organizacja szczepień w Starej Kopalni jest skandaliczna! Choć przyjechaliśmy na umówioną godzinę, to musieliśmy czekać na szczepienie około 5 godzin! Jest problem także z zaparkowaniem, zwłaszcza w przypadku osób niepełnosprawnych – relacjonował jeden ze naszych Czytelników.

Sprawę wyjaśnił prezydent miasta.

– Dzisiaj, z powodu niestabilności systemu e-rejestracja Ministerstwa Zdrowia, zmagamy się od rana z przestojami w punkcie szczepień w Starej Kopalni. System informatyczny działa skandalicznie wolno, pacjenci muszą czekać na swoją kolej z 3- godzinnym opóźnieniem. Prosimy zachować dystans, słuchać poleceń straży miejskiej, postępować zgodnie ze wskazówkami wolontariuszy. Robimy wszystko, aby jak najszybciej Państwa zaszczepić. Codziennie punkt szczepień obsługuje kilkadziesiąt osób. Personel medyczny, straż miejska, informatycy, wolontariusze. Cześć z nich spędza tam minimum 12 godzin dziennie. Podobnie będzie w nadchodzące święta – mówi dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Niestety, wiele osób przyjeżdżających na szczepienia, parkuje samochody przed wejściem głównym do Starej Kopalni (od strony ulicy Wysockiego), utrudniając, a czasami nawet blokując wjazd do bezpłatnego parkingu, który znajduje się po lewej stronie, za Fabryką Okien ROL.

Ale mamy także dobre wiadomości dla osób, które chcą się zaszczepić w Wałbrzychu.

– Do połowy kwietnia na placu po dawnej zajezdni MPK przy ul Armii Krajowej 82 powstanie pierwszy w Polsce punkt szczepień typu drive-thru, czyli szczepienie bez wysiadania z samochodu. Przy pracach nad przygotowaniem tego miejsca pomagają nam TAURON Dystrybucja S.A. oraz Budimex SA, za co serdecznie dziękuję – dodaje Roman Szełemej.

(RED)

REKLAMA

Click Here