https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Żałoba na pograniczu

Żałoba na pograniczu

– Z ogromnym żalem i bólem przyjąłem informację o śmierci mojego przyjaciela Pavla Hečko – Starosty Meziměsti oraz wieloletniego samorządowca Královéhradecý Kraj. Przegrał walkę z korona wirusem – napisał w mediach społecznościowych Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

– Wyrazy współczucia dla Jego Rodziny, w szczególności żony – Dany Hečkovej oraz wszystkich współpracowników Pavla. Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu – dodał burmistrz Andrzej Lipiński, który przez wiele lat współpracował na polsko – czeskim pograniczu z Pavlem Hecko.

Dzień wcześniej w Urzędzie Miejskim w Mieroszowie, z inicjatywy burmistrza Andrzeja Lipińskiego, odbyły się rozmowy z przedstawicielami czeskich władz samorządowych. Spotkanie dotyczyło współpracy transgranicznej, a przede wszystkim  możliwości pozyskiwania środków finansowych na realizację wspólnych projektów. W spotkaniu uczestniczyli: Miroslav Vlasák – Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej, Starostka Adrspachu Dana Cahová i Starosta Teplic nad Metuji Josef Bitnar.

– Liczymy na owocną współpracę – powiedział po spotkaniu burmistrz Mieroszowa.

(RED, fot. T.Tracewski)

REKLAMA