https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Siatkarki poznały rywalki w walce o I ligę

Siatkarki poznały rywalki

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych fazę zasadniczą rozgrywek II Ligi Siatkówki Kobiet zakończyły porażką w Hali Wałbrzyskich Mistrzów z Nyskim Towarzystwem Siatkówki Kobiet AZS Nysa 0:3 (25:27, 20:25, 20:25). Wałbrzyszanki poznały także rywali z turnieju półfinałowym o awans do I ligi.

– Mimo porażki, plan na mecz został jednak zrealizowany. Szansę gry na dłuższym dystansie otrzymały młode wychowanki naszego klubu. Czasu na świętowanie awansu do półfinałowego turnieju o awans do I Ligi Siatkówki Kobiet nie było dużo, bo od poniedziałku ruszyliśmy z przygotowaniami. Półfinały odbędą się w dniach 9-11 kwietnia, a o awans do I ligi walczyć będzie 8 drużyn, które zagrają w dwóch turniejach półfinałowych. Gospodarze turniejów zostaną wyłonieni w drodze konkursu ofert, ale już znamy podział na grupy. W pierwszej zagrają: Sokół Mogilno, Białostocka Akademia Siatkówki Klub Sportowy, Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki i Silesia Volley Mysłowice, natomiast nasza drużyna zagra w drugiej grupie wraz z TKS Tomasovia, AZS AWF Warszawa oraz GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Zapowiada się prawdziwa batalia o wymarzony awans. Trzymajcie kciuki – mówią działacze MKS Chełmiec Wodociągi.

(RED, fot. MKS)

REKLAMA