Heroski z medalami

Zapaśniczki klubu Heros Boguszów-Gorce z pierwszego w tym roku startu w zawodach powróciły z medalami. W Otwartych Mistrzostwach Śląska Dzieci i Dziewcząt w zapasach w stylu wolnym, które zostały rozegrane w Rudzie Śląskiej, wywalczyły złoto i trzy srebrne krążki.

Podopieczne trenera Dariusza Piaskowskiego na rudzkich matach spisały się znakomicie, przegrywając zaledwie 3 walki na 15 pojedynków. W grupie wiekowej młodziczek, w mocno obsadzonej kategorii wagowej do 46 kg, świetnie spisała się Regina Błaszkowska, która po wygraniu dwóch walk dotarła do finału. Pojedynek o złoto, z rywalką klubu ZKS Gogolin, był bardzo zacięty i bogaty w akcje techniczne. W drugiej rundzie walki zawodniczka Herosa przegrywała minimalnie 10:11 i niewiele brakowało jej do zdobycia przewagi. Tym razem jednak przeciwniczka okazała się lepsza i Regina musiała zadowolić się srebrnym medalem. W młodszej grupie wiekowej świetnie zaprezentowały się Zuzanna Wołowicz, Magda Piaskowska i Miriam Błaszkowska, które stoczyły w swoich wagach po cztery pojedynki. Każda z nich odniosła po 3 zwycięstwa, a tylko raz schodziła z maty pokonana. Wywalczyły kolejno złoto i dwa srebra. W turnieju w Rudzie Śląskiej startowały zawodniczki z 24 klubów z całej Polski oraz ekipa z Węgier.