Górnik wygrał w Tychach

Zaległe spotkanie w Tychach wałbrzyszanie rozpoczęli od prowadzenie 8:2, ale w 7 min. gospodarze odwrócili wynik (12:11) i w drugiej kwarcie zbudowali przewagę. Po I połowie GKS prowadził 46:38, a po zamianie stron przewaga miejscowych wzrosła nawet do 9 pkt. Ale z każdą minutą gra Górnika poprawiała się, tak w obronie, jak i w ataku, co szybko znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Na niespełna 2.5 minuty przed końcem III ćwiartki, po 2 pkt. Macieja Bojanowskiego goście odzyskali prowadzenie (62:59) i jeszcze przed przerwą odskoczyli na 8 oczek. Na ostatnie 10 min. Górnik wyszedł prowadząc 67:59 i do końcowej syreny kontrolował grę i wynik.

Dzięki tej wygranej zespół z Wałbrzycha umocnił się na drugim miejscu w tabeli I ligi, zwiększając przewagę nad trzecim WKK Wrocław do 2 pkt. Jednocześnie do 1 pkt. zmniejszyła się jego strata do liderujących Czarnych Słupsk.

Kolejny mecz podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego rozegrają w Wałbrzychu 13 marca. Od godz. 18.00 w hali Aqua – Zdrój będą podejmowali Pogoń Prudnik.

GKS Tychy – Górnik Wałbrzych 75:88 (18:18, 28:20, 13:29, 16:21)

Górnik: Jakóbczyk 21, Bojanowski 19, Cechniak 17, Malesa 11, Zywert 7 oraz Ochońko 10, Durski 3, Koperski, Wróbel, Ratajczak.