Górnik pokonał Śląsk

Koszykarze Górnika wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem II 69:57 i awansowali na drugie miejsce w tabeli I ligi. A już w środę rozegrają zaległy mecz w Tychach z GKS-em.

Po wyrównanym początku meczu z legendarnej hali „Kosynierka”, wałbrzyszanie zaczęli budować przewagę po punktach Jana Malesy, Krzysztofa Jakóbczyka, Macieja Bojanowskiego i Marcina Wróbla (7 min. 12:6). I choć na początku drugiej kwarty rezerwy Śląska zmniejszyły różnicę do 2 pkt., to w 16 min. spotkania – po trójce Bojanowskiego – było już 25:14 dla Górnika. Po długiej przerwie podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego kontrolowali grę i w 25 min. mieli już 14 pkt. przewagi (38:24). Kolejny zryw młodej i nieobliczalnej ekipy ze stolicy Dolnego Śląska pozwolił jej w 33 min. zniwelować straty do zaledwie 3 pkt. (48:51), ale szybka odpowiedź Kamila Zywerta oraz seria punktów Krzysztofa Jakóbczyka i Marcina Wróbla sprawiły, że zaledwie 2 min. później goście wygrywali już 60:48 i do końcowej syreny utrzymali bezpieczna przewagę, choć w całym meczu popełnili aż 20 strat.

Śląsk II Wrocław – Górnik Wałbrzych 57:69 (8:12, 12:17, 20:19, 17:21)

Górnik: Krzysztof Jakóbczyk 26, Marcin Wróbel 12, Maciej Bojanowski 9, Damian Cechniak 7, Kamil Zywert 5, Tomasz Ochońko 4, Jan Malesa 4, Bartłomiej Ratajczak 2, Maciej Koperski 0, Damian Durski 0.