https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ogólnopolskie wyróżnienie

Ogólnopolskie wyróżnienie

Od kilku lat dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Jedlinie – Zdroju współpracuje z Polską Uniwersytecką Szkołą Kształcenia Indywidualnego, nadając działaniom szkoły nowy wymiar edukacyjny.

W ramach tej współpracy przeprowadzane są, w wybranych klasach 4-8, zajęcia z szybkiego czytania, warsztaty i prelekcje dla rodziców oraz warsztaty dla uczniów klas 8. Istnieje również możliwość uczestnictwa uczniów w płatnych kursach szybkiego czytania, prowadzonych przez trenerów USKI, po indywidulanym nawiązaniu kontaktu ze szkołą. Ich celem jest nowatorskie podejście do nauki, samodzielnej i systematycznej pracy, poznanie stylu uczenia się, rozwinięcie kreatywności i wyobraźni, opanowanie technik pamięciowych, które pozwolą uczyć się łatwo i przyjemnie. Dyrektor, co roku, składa również wnioski do kolejnych edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI.

– Jego celem jest wspieranie uczniów uzdolnionych, posiadających osiągnięcia sportowe, artystyczne, naukowe czy wolontaryjne. W tym roku naszą szkołę prezentowały dwie uczennice: Antonina Krasa z klasy 7 a i Wiktoria Malinowska z klasy 8 a. Uczennice dały się wielokrotnie poznać jako zdobywczyni najwyższych lokat w konkursach. O miano laureata i uzyskanie stypendium finansowego walczą zgłoszeni uczniowie, nie tylko ze szkól podstawowych, ale także ponadpodstawowych. Po głosowaniu w roku szkolnym 2020/21 tytuł Laureata Stypendium USKI za I semestr 2020/21 uzyskało 10 uczniów, w tym nasza uczennica – Wiktoria Malinowska, której serdecznie gratulujemy – mówi dyrektor jedlińskiej szkoły Katarzyna Lepis. 16 lutego 2021 r. Wiktoria w obecności taty, otrzymała z rąk dyrektora USKI Artura Czelnego certyfikat laureata programu.

(KL, fot. M.Świderska)

REKLAMA