https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzikowiec czeka na narciarzy

Dzikowiec czeka na narciarzy

Od 12 lutego czynny jest na stok narciarski OSR Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach. Dla narciarzy udostępniono połowę stoku oraz wyciąg orczykowy o długości ok. 400 metrów. Wyciąg kanapowy nie działa.

– Pomimo starań, a przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników, nie została uruchomiona kolej linowa, która ma usterkę. W tej chwili stan kolei bada zespół z AGH w Krakowie pod kierownictwem dr. inż. Mariana Wójcika, który zna ją jeszcze z czasów jej budowy – wyjaśnia pełniący funkcję burmistrza Boguszowa – Gorc Krzysztof Kumorek.

Mimo kilkudniowej odwilży, na Dzikowcu wciąż można jeździć na nartach.

– Pytacie nas: ile zostało śniegu? Odpowiadamy: my się wiosny nie boimy! Na całym stoku śniegu jest od 70 do 130 cm! Tam gdzie trzeba jest biało i bez przecierek, także bez obaw o sprzęt. Polecamy zakup karnetów 2 godzinnych – informują pracownicy Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego Dzikowiec w Boguszowie – Gorcach.

Funkcjonowanie wyciągu odbywa się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego, tj. bezpieczny dystans min. 1,5 m, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk.

– Osoba nieprzestrzegająca zasad zostanie wyproszona z ośrodka, a karnet zostanie zablokowany bez prawa zwrotu niewykorzystanych środków – dodają pracownicy OSR Dzikowiec.

Szczegółowe informacje o pracy Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Dzikowiec można znaleźć na stronie www.dzikowiec.info i na profilu na Facebiiku: OSR Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty