https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Łatwiej rozliczysz podatki

Łatwiej rozliczysz podatki

– Wiemy już jakie korzyści niesie za sobą Twój e-PIT, w tym roku doszła nowa usługa e-Urząd Skarbowy – oprócz usługi Twój e-PIT, znajdziesz tu m. in. wykaz mandatów karnych, twój numer mikrorachunku podatkowego (na który wpłacasz PIT, CIT i VAT) czy e-mikrofirmę (do generowania i wysyłania JPK). Od 15 lutego 2021 r. w usłudze Twój e-PIT zostały udostępnione wypełnione zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2020 r. Od tego roku do usługi Twój e-PIT wejdziesz wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy – dostępny na: podatki.gov.pl – wyjaśnia Małgorzata Łękawska, Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Wałbrzychu.

Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego możliwe jest: Profilem Zaufanym, e-Dowodem, przez bankowość elektroniczną lub danymi podatkowymi.

– Ważne udogodnienie – jeśli z rozliczenia PIT wyniknie podatek do zapłaty, w usłudze e-urząd skarbowy będzie wskazany mikrorachunek podatkowy na który możesz dokonać płatności online. Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie – 45 dni. Do 30 kwietnia 2021 r. możesz sprawdzić i uzupełnić lub zatwierdzić swoje rozliczenie PIT-37 i PIT-38 w usłudze Twój e-PIT. Po tym terminie Twoje zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane i złożone w urzędzie. Jeśli z takiego zeznania wyniknie kwota do zapłaty, wówczas urząd skarbowy do 31 maja 2021 r. wyśle informacje o kwocie podatku do zapłaty. Nie zdarzy się więc sytuacja, w której podatnik nie wie, że może mieć zaległość. Usługa Twój e-PIT działa przez całą dobę z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu, w dogodnym miejscu i czasie – dodaje Małgorzata Łękawska.

Więcej na https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/.

(RED)

REKLAMA

Click Here