Emocjonujący bój z Sokołem

Po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatnich sekund meczu, koszykarze Górnika pokonali w Wałbrzychu Sokoła Łańcut 73:70 (23:17, 18:24, 20:19, 12:10).

Po wyrównanym początku, wałbrzyszanie w końcówce pierwszej kwarty objęli kilkupunktowe prowadzenie, które – po trójce Tomasza Ochońki na otwarcie II ćwiartki – wzrosło do 9 oczek (26:17 w 11 min.). W końcówce I połowy dwoma rzutami wolnymi Klimala wyprowadził Sokoła na prowadzenie 41:39, ale jeszcze przed syreną kończącą II kwartę do remisy doprowadził Kamil Zywert. W połowie trzeciej odsłony Górnik znów odskoczył na 9 pkt. (52:43), by i tym razem – w nieco ponad dwie minuty – pozwolić gościom na odwrócenie wyniku (52:53 w 27 min.). Od tej pory prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale na nieco ponad minutę przed końcem podstawowego czasu gry Jan Malesa dał gospodarzom prowadzenie 71:67 i drużyna z Łańcuta nie zdołała już odwrócić losów tego pojedynku.

Górnik: Ochońko 16, Bojanowski 16, Malesa 14, Jakóbczyk 6, Wróbel 7, Zywert 7, Cechniak 4, Ratajczak 3, Stankiewicz 0, Durski 0, Makarczuk 0, Niziński 0.

Sokół: Małgorzaciak 14, Fraś 13, Pełka 13, Majka 9, Zaguła 8, Klima 5, Karolak 4, Kulikowski 4, Czerwonka 0, Noga 0.

W następnej kolejce rozgrywek o mistrzostwo I ligi Górnik zagra 20 lutego o godz. 19.00 w Tychach z GKS-em.