https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

4 kandydatów na burmistrza Boguszowa – Gorc

4 kandydatów na burmistrza Boguszowa – Gorc

4 kandydatów będzie rywalizowało w przedterminowych wyborach burmistrza Boguszowa – Gorc. Według nieoficjalnych informacji, Miejska Komisja Wyborcza w Boguszowie – Gorcach zarejestrowała: Martę Cinciałę, Sylwię Dąbrowską, Krzysztofa Kumorka i Romana Ludwiczuka.

12 lutego o północy upłynął termin zgłaszania kandydatów na nowego burmistrza Boguszowa – Gorc. Wcześniej swoje komitety zarejestrowali: Marta Cinciała, Sylwia Dąbrowska, Krzysztof Kumorek, Roman Ludwiczuk oraz Robert Wąs. Pierwszą weryfikacją dla kandydatów było zebranie minimum 600 podpisów od mieszkańców Boguszowa – Gorc, którzy popierają ich kandydatury. Tego wymogu nie spełnił tylko Robert Wąs, który nie będzie mógł ubiegać się o stanowisko burmistrza, zwolnione przez odwołanego w referendum Jacka C.

Kim są kandydaci na nowego włodarza Boguszowa – Gorc?

– Marta Cinciała jest zastępcą koordynatora Partii Wiosna w powiecie wałbrzyskim,

– Sylwia Dąbrowska była w poprzedniej kadencji Przewodniczącą Rady Miejskiej Boguszowa – Gorc i wieloletnim pracownikiem socjalnym w Ośrodku Pomocy Społecznej. W 2018 r. przegrała w II turze wyborów burmistrza z odwołanym Jackiem C.;

– Krzysztof Kumorek 24 czerwca 2020 r. został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko osoby pełniącej funkcję burmistrza Boguszowa – Gorc;

– Roman Ludwiczuk był zastępcą prezydenta Wałbrzycha, senatorem VI i VII kadencji, prezesem Polskiego Związku Koszykówki.

Tymczasem 18 lutego 2021 r wejdzie w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Boguszowa-Gorc. Z projektu rozporządzenia wynika, że termin wyborów został przesunięty z 7 marca na 11 kwietnia 2021 r. Zmiana terminu wyborów podyktowana jest aktualną sytuacją epidemiczną, która jest niekorzystna i dynamicznie zmienna.

(RED)

REKLAMA

Click Here