https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Uwaga na śnieg i lód

Uwaga na śnieg i lód

Często – będąc użytkownikami dróg – jesteśmy świadkami zdarzeń na nich występujących. Jeśli uznasz, że konieczna jest interwencja zarządcy drogi bo np. na jezdnię przewróciło się drzewo, droga jest nieodśnieżona lub śliska powiadom go.

– Zwracam się z prośbą, aby o problemach zgłaszać je bezpośrednio do zarządcy drogi – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice. – Na obszarze naszej gminy drogami zarządzają: Dolnośląska Służba Dróg i Kolei – pod jej pieczą znajduje się droga z Dobromierza przez Chwaliszów i Stare Bogaczowice do Szczawna -Zdroju oraz z Jabłowa przez Lubomin do Szczawna -Zdroju i węzła obwodnicy wałbrzyskiej. W razie problemów należy kontaktować się ze Służbą Utrzymania Wałbrzych/Olszyniec – tel. (74) 843 11 17; Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu – jest odpowiedzialne za drogę z Gostkowa do Starych Bogaczowic (do tzw. mostu wałbrzyskiego) oraz drogi przez Strugę i Cieszów. W Starych Bogaczowicach drogami powiatowymi są również drogi nad zalew i na ul. Wrony, a także w kierunku Sadów Górnych. W razie problemów kontaktujemy się z Wydziałem Infrastruktury Powiatu i Ochrony Środowiska wałbrzyskoego starostwa – tel. (74) 846 06 67; Gmina Stare Bogaczowice – zarządza pozostałymi drogami na terenie wszystkich miejscowości w gminie. Uwagi należy zgłaszać pod numerami (74) 845 27 19 i (74) 845 27 23.

Podobnie jest w pozostałych gminach powiatu wałbrzyskiego i w samym Wałbrzychu. Numery służb drogowych w poszczególnych gminach są dostępne na stronach internetowych poszczególnych gmin.

Kilkudniowe, intensywne opady śniegu spowodowały, że mieszkańcy Boguszowa-Gorc zajmują się głównie odśnieżaniem ulic, chodników i podjazdów. Niestety nie wszyscy pamiętają o usunięciu śniegu zalegającego na dachach.

– Kilkudziesięciocentymetrowa warstwa białego puchu wkrótce może stać się bardzo ciężka, a to już prosta droga do katastrofy budowlanej. Dlatego też urząd miejski przekazał informacje do wszystkich zarządców na terenie  Boguszowa-Gorc odnośnie obowiązku usuwania sopli oraz zalegającego śniegu z dachów – podkreślają pracownicy boguszowskiego magistratu.

(RED)

REKLAMA

Click Here