https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z Górnika Wałbrzych do Slovana Liberec

Z Górnika Wałbrzych do Slovana Liberec

Pochodzący z Głuszycy Dawid Pakulski, wychowanek Górnika Wałbrzych i absolwent Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin, znalazł się w kręgu zainteresowań Slovana Liberec, który występujące na najwyższym szczeblu ligowym w Czechach.

Dawid Pakulski zagrał dziś w sparingu wewnętrznym Slovana Liberec. Sztab szkoleniowy czeskiego zespołu wyraził wstępne zainteresowanie zawodnikiem Miedziowych i przez najbliższe dni będzie dokładnie przyglądał się 22 – latkowi. Po tym czasie zadecyduje o ewentualnej przyszłości Dawida w drużynie z Czech.

– „Paka” to kolejny młody, zdolny wychowanek lubińskiej Akademii, który wzbudził zainteresowanie zagranicznych zespołów. Jeżeli Pakulski zaprezentuje się z dobrej strony i spełni oczekiwania czeskiego klubu, trafi do kraju naszych południowych sąsiadów na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego – informuje biuro prasowe lubińskiego klubu.

Pakulski w barwach klubu z Lubina występuje już od dziesięciu lat. W młodym wieku przeniósł się do Zagłębia z Górnika Wałbrzych i stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. W listopadzie 2017 roku został włączony do pierwszego zespołu Miedziowych, natomiast trzy miesiące później – w wieku 19 lat – zadebiutował w ekstraklasie. Dotychczas pomocnik uzbierał na swoim koncie 30 występów w koszulce KGHM Zagłębia, a także trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, zdobywając chociażby piękną bramkę w wygranym przez lubinian 4:0 spotkaniu derbowym ze Śląskiem Wrocław. W ubiegłym roku zmagał się z kontuzją, ale w ostatnim czasie ciężko pracował na treningach i zdążył zagrać obecnych rozgrywkach PKO Ekstraklasy (pojawił się na murawie w ostatnim meczu rundy jesiennej z Pogonią Szczecin).

Slovan Liberec w obecnych rozgrywkach 2020/2021 jest na pozycji ósmej w czeskiej ekstraklasie.

(RED, fot. Tomasz Folta)

REKLAMA