Zwycięstwem pożegnali kapitana

Prezes Polskiego Związku Koszykówki Radosław Piesiewicz oraz jego zastępca Grzegorz Bachański wzięli udział w uroczystym pożegnaniu Rafała Glapińskiego – wieloletniego kapitana koszykarzy Górnika Wałbrzych. A koledzy z drużyny uczcili to wydarzeniem zwycięstwem nad Dzikami Warszawa 77:63.

Ostatni – 456 mecz w barwach Górnika – Rafał Glapiński rozegrał 7 marca 2020 roku w Łańcucie. Wałbrzyszanie pokonali tam miejscowego Sokoła, a kilka dni później pandemia sparaliżowała rozgrywki. Oficjalnego pożegnania i podziękowania za 18 sezonów w biało – niebieskich barwach nie udało się zorganizować z udziałem kibiców nawet po wznowieniu bieżących rozgrywek, zatem zapadła decyzja, by zrobić to przy okazji meczu kończącego I rundę sezonu regularnego.

– Kapitanie, dziękujemy za piękną karierę! – powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, któremu w uroczystym pożegnaniu wieloletniego kapitana Górnika towarzyszyli członkowie Zarządu Polskiego Związku Koszykówki: prezes Radosław Piesiewicz i wiceprezes Grzegorz Bachański, koszykarze na wózkach Górnika Toyota Wałbrzych i przedstawiciele kibiców wałbrzyskiego klubu.

Z kolei koledzy z parkietu oraz trenerzey postarali się, by Górnik uczcił te chwilę zwycięstwem. I już po I kwarcie, wygranej z beniaminkiem – Dzikami Warszawa – 24:6 było wiadomo, że tak się stanie. Po 20 minutach gry biało – niebiescy prowadzili już różnicą 25 punktów i do końcowej syreny kontrolowali wynik, by wygrać 77:63.

Kolejny mecz Górnik rozegra 2 stycznia. O godz. 17.00 w hali Aqua-Zdrój będzie podejmował Kotwicę Kołobrzeg.

Górnik Wałbrzych – Dziki Warszawa 77:63 (24:6, 22:15, 17:24, 14:18)

Górnik: Jakóbczyk 20, Cechniak 13, Malesa 13, Bojanowski 7, Durski 7, Zywert 7, Wróbel 6, Koperski 2, Ratajczak 2.

Dziki: Pamuła 12, Koźluk 10, Gospodarek 9, Dębski 8, Nowerski 8, Krefft 7, Grochowski 6, Marchoff 2, Wojtyński 1, Piliszczuk 0, Tokarski 0.