https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szczawieńskie kolędy na płycie

Szczawieńskie kolędy na płycie

– Długo wyczekiwana, dopieszczona, wspólna! Płyta z kolędami, które śpiewacie Wy – włodarze, radni, mieszkańcy i przyjaciele już w sprzedaży! – mówi Mirosław Kowalik, dyrektor Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju i pomysłodawca albumu „Betlejem w Szczawnie-Zdroju”.

– Zapraszamy do kupowania naszej płyty w biurze Teatru Zdrojowego od godz. 9:00 do 14:00. Można ją także zamawiać ze sklepu internetowego https://www.edycja.pl/…/muzyka/betlejemszczawnie-zdroju. Jest to idealny prezent pod choinkę, ale i piękny umilacz świąt – dodaje Mirosław Kowalik, który zajął się produkcją muzyczną płyty.

Większość materiału muzycznego na płytę nagrano w M:23 Studio w Wałbrzychu, a część pracy wykonano w Studiu Programu Trzeciego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej oraz w Waras Studio w Zaskalu. Całość zgrał i zmasterował Jacek Gładkowski, m.in. Realizator Polskiego Radia w Warszawie. W sesji nagraniowej uczestniczyli: zespóoł Liko Max Band (w skład którego wchodzą muzycy ze Szczawna-Zdroju, z Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego), dzieci z chóru „Fantazia” z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju (prowadzonego przez Katarzynę Francuziak), przedstawiciele mieszkańców i seniorów, radni i pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczawnie-Zdroju (na czele z burmistrzem Markiem Fedorukiem) i przyjaciele Szczawna-Zdroju. Do współpracy przy nagraniu płyty zaproszeni zostali między innymi: Ernest Bryll, Marcin Pospieszalski, Jan Trebunia-Tutka, Joanna Fesler, Adam Lemańczyk. Utwory zaaranżowali Mieczysław Noskowiak, Paweł Kociubski i Marcin Pospieszalski. Teatr-Zdrojowy – jako instytucja – jest producentem wykonawczym.

(RED)

REKLAMA

Click Here

REKLAMA