Sprawdzą beniaminków

Koszykarze wałbrzyskiego Górnika odnieśli kolejne zwycięstwo na parkietach pierwszej ligi. Tym razem rozgromili Miasto Szkła Krosno 97:68.

Ekipa z Krosna mecz w Wałbrzychu rozpoczęła od prowadzenia 6:0, a w 4 minucie było 10:5 dla gości. Jednak w 5 min. Krzysztof Jakóbczyk trafieniem za 3 punkty doprowadził do remisu (13:13), a kolejna trójka Damiana Durskiego wyprowadziła gospodarzy na prowadzenie, którego nie oddali już do syreny kończącej te zawody. Już po I kwarcie Górnik prowadził różnicą 15 pkt. i do końca kontrolował grę i wynik.

Teraz wałbrzyszan czeka wyjazdowe spotkanie w Pelplinie z debiutującą w I lidze Decką. Mecz zostanie rozegrany 12 grudnia o godz. 17.00. A ostatni w tym roku mecz podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego rozegrają 19 grudnia. W hali Aqua Zdrój o godz. 17.00 biało – niebiescy będą podejmowali Dziki Warszawa.