https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Prezent dla biegaczy i turystów

Prezent dla biegaczy i turystów

Ponad 80 km oznakowanych szlaków, 4 trasy biegowe, 2 spacerowe, ponad 100 słupków z oznaczeniami i 6 tablic turystycznych – to tylko liczbowe efekty zadania „Z Flagą na Trójgarbie” dofinansowanego z ubiegłorocznego Funduszu Toyoty „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”.

Realizacja projektu jest kontynuacją szeregu działań realizowanych od lat wokół masywu Trójgarbu. Dzięki walorom przyrodniczym oraz różnorodnym projektom, góra Trójgarb stała się jednym z ulubionych miejsc turystów i biegaczy, nie tylko z całego Dolnego Śląska.

Zadanie polegające na wytyczeniu, oznakowaniu tras biegowych i spacerowych realizowane było przez Bibliotekę+Centrum Kultury w partnerstwie z Gminą Czarny Bór, Gminą Stare Bogaczowice oraz Nadleśnictwem Wałbrzych.

Podsumowanie projektu i symboliczne otwarcie trasy odbyło się 7 grudnia 2020 r. w Witkowie w Gminie Czarny Bór – można więc powiedzieć, że było prezentem mikołajkowym dla biegaczy i turystów. Otwarcia trasy dokonali: Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki, Wójt Gminy Stare Bogaczowic Mirosław Lech, przedstawiciel wałbrzyskiej fabryki Toyoty Piotr Sandomierski, Sekretarz Gminy Czarny Bór Tomasz Gromala, przedstawiciel Nadleśnictwa Wałbrzych Mateusz Majchrzyk, przedstawiciel Fundacji Edukacji Europejskiej Łukasz Hoppe oraz dyrektor B+CK w Czarnym Borze Katarzyna Bernaś.

– Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację Funduszu Toyoty. Serdeczne podziękowania kierujemy do kierownictwa fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Fundacji Edukacji Europejskiej za realizację projektów turystycznych i kulturalnych oraz za zaangażowanie w działalność społeczną w naszym regionie – powiedzieli podczas spotkania wójtowie obu gmin.

(RED)

REKLAMA

Click Here