https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

WOŚP bez Was nie zagra!

WOŚP bez Was nie zagra!

W piątek mija termin zgłoszeń wolontariuszy do wałbrzyskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Bez Was, bez wolontariuszy nie odbędzie się kwesta. 225 osób będzie kwestować – mam nadzieję, że tyle chętnych się zgłosi. Jeszcze trochę miejsc mamy – mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Jarosław Buzarewicz zapewnia, że dla wolontariuszy przygotowane zostaną maseczki i płyny do dezynfekcji.

Kandydaci powinni wypełnić wniosek na stronie internetowej https://iwolontariusz.wosp.org.pl/. Niepełnoletni muszą poprosić rodzica lub opiekuna o pomoc w założeniu konta opiekuna wolontariusza. Wałbrzyski sztab jest zarejestrowany pod nazwą #1233 Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi numer 26, ulica Palisadowa 16, Wałbrzych. To ten sztab trzeba wybrać z listy. Specjalną ankietę zgłoszeniową można pobrać także ze strony www.wok.walbrzych.pl. Po jej wypełnieniu i dołączeniu zdjęcia (format jpg, min. 800 x 600 pixeli) zgłoszenie należy odesłać na adres wospwalbrzych@gmail.com. Kolejny krok to potwierdzenie zgłoszenia w specjalnym linku, który otrzymamy SMS-esem. Uwaga – zgłoszenie nie jest jednoznaczne z rejestracją wolontariusza.

Wałbrzyski sztab czeka także na zgłoszenia od przedsiębiorców, którzy w swojej firmie chcą postawić specjalne skarbony. Mogą to być właściciele firm, punktów usługowych, sklepów, przychodni czy restauracji.

WOK czeka również na fanty, które będą licytowane w czasie styczniowego finału. Dziś wciąż nie wiadomo, jak będzie on wyglądał. Licytacje, czy w formie tradycyjnej, czy wirtualnej mają się jednak odbyć.

 – Namawiamy mieszkańców Wałbrzycha i gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej, aby do nas, do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przekazywali wszystko to, co można wystawić na licytacje. To mogą być pamiątki, ciekawe przedmioty czy oryginalne usługi – dodaje dyrektor WOK. – Apelujemy jednak, by przedmiotów nie dostarczać jeszcze do ośrodka. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Justyną Ryncewicz z marketingu WOK (608-449-451). Telefonicznie będą umawiane spotkania dotyczące przekazania ofiarowanych przedmiotów.

(JR)

REKLAMA