Górnik pokonał Śląsk

Derbowe starcie w I lidze koszykarzy dla Górnika, który w Wałbrzychu pokonał drugi zespół Śląska Wrocław 77:70. Teraz podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego czekają dwa mecze wyjazdowe.

W I kwarcie wyrównana walka trwała do 7 minuty. Po dwóch rzutach wolnych S. Bożenki goście przegrywali 16:17, ale potem nastąpił okres znakomitej gry wałbrzyszan, którzy sparaliżowali poczynania ofensywne rywali, a sami bezlitośnie punktowali niemal z każdej pozycji. Ostatnie 3,5 minuty tej ćwiartki Górnik wygrał 13:3, by na przerwę schodzić przy stanie 30:19. W 12 min., po trójce Marcina Wróbla, przewaga biało – niebieskich wzrosła do 15 pkt., ale na kolejne ich punkty trzeba było czekać prawie 4 minuty. W tym czasie WKS odrobił tylko 4 pkt., a w 18 min. – po serii punktów Macieja Bojanowskiego – różnica wzrosła do 16 oczek (44:28).

Na długą przerwę zespoły zeszły przy stanie 48:34 dla wicelidera rozgrywek, a po zmianie stron konsekwentnie grający Górnik powiększył dystans do 20 pkt. (64:44), ale w 26 min. znów coś zacięło się w grze miejscowych. Do przerwy Śląsk II zdołał odrobić 11 oczek, a po trójce Igora Kozłowskiego w 32 min. było już tylko 66:60. W końcówce spotkania górę wzięło doświadczenie gospodarzy, którzy nie pozwolili wrocławskiej młodzieży na więcej, punktujące w kluczowych momentach. I choć na 29 sekund przed syreną kończącą zawody Kacper Gordon doprowadził do stanu 75:70, to dwa rzuty wolne najskuteczniejszego na parkiecie Krzysztofa Jakóbczyka rozwiały nadzieje gości na dogrywkę.

W tabeli I ligi prowadzą Czarni Słupsk, którzy mają tyle samo punktów co Górnik (po 18). Kolejny mecz wałbrzyszanie rozegrają 25 listopada w Pruszkowie ze Zniczem (zaległe spotkanie z 6 kolejki), a 28 listopada zamierzą się w Prudniku z Pogonią.

Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław 77:70 (30:19, 18:15, 16:21, 13:15)

Górnik: Krzysztof Jakóbczyk 21, Maciej Bojanowski 17, Kamil Zywert 11, Jan Malesa 9, Marcin Wróbel 9, Damian Cechniak 8, Damian Durski 2, Maciej Koperski 0, Bartłomiej Ratajczak 0.