Przeszli Nysę, przejdą Śląsk?

W derbowym meczu I ligi koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali w Kłodzku ekipę Doral Zetkama Nysa 82:70. Kolejne derbowe starcie wałbrzyszanie rozegrają we własnej hali w piątek, 20 listopada o godz. 19:46 ze Śląskiem II Wrocław.

Choć świetne spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał wychowanek Górnika Marcin Kowalski, który zdobył 23 pkt (4×3) i zaliczył 5 asyst, to jego zespół poniósł 8 porażkę w tym sezonie, a popularny „Gliniarz” musiał w końcówce meczu opuścić parkiet z powodu urazu. Wałbrzyszan do zwycięstwa w Kłodzku poprowadził duet Krzysztof Jakóbczyk (18 punktów i 4 przechwyty) i Bartłomiej Ratajczak (13 punktów i 11 zbiórek), ale kluczem do sukcesu była zespołowa gra podopiecznych Łukasza Grudniewskiego, którzy w decydujących momentach zachowali więcej zimnej krwi.

Jeszcze w 18 min. meczu Nysa prowadziła 35:34, ale Górnik świetnie rozegrał końcówkę II kwarty, by na długą przerwę schodzić na prowadzeniu 40:35. Po zmianie stron konsekwentnie grający wałbrzyszanie budowali przewagę, która wynosiła nawet 13 pkt. (29 min. 49:62). Zryw gospodarzy na niespełna 3 min. przed końcową syreną pozwolił im zmniejszyć dystans do 5 pkt. (70:75), ale punkty byłego gracza Nysy Jana Malesy i Jakóbczyka zapewniły przyjezdnym spokój w końcówce i wygraną 82:70.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Górnik Trans.eu Wałbrzych 70:82 (19:20, 16:20, 21:24,14:18)

Górnik: Jakóbczyk 18, Ratajczak 13 (11 zb), Bojanowski 11, Cechniak 11, Zywert 7, Koperski 6, Durski 6, Malesa 6, Wróbel 4.