Pokonali GKS

Na początku meczu z GKS-em wałbrzyszanie prowadzili 5:0, ale w 6 min., po trafieniu M. Woronieckiego za 3 pkt., tyszanie odwrócili wynik (9:10). I choć po dwupunktowej akcji Krzysztofa Jakóbczyka Górnik odzyskał na chwilę prowadzenie (14:12), to goście w pół minuty zdobyli 7 pkt. i po I kwarcie wygrywali 19:14. Do połowy drugiej ćwiartki GKS kontrolował wynik, ale wtedy zaczął trafiać Jakóbczyk i w 17 min. było już 32:27 dla Górnika. W zaciętej końcówce podopieczni Łukasza Grudniewskiego zdołali obronić niewielką przewagę i na długa przerwę schodzili przy stanie 37:33.

W 22 min. P. Śpica wykorzystał dwa rzuty wolne i strata tyszan stopniała do 2 pkt., ale od tego momentu gospodarze zaczęli budować przewagę. Do Jakóbczyka dołączyli w ofensywie Damian Durski oraz Bartłomiej Ratajczak i po trójce kapitana w 25 min. było już 52:42 dla biało – niebieskich. Na ostatnie 10 min. zespoły wyszły przy prowadzeniu Górnika 62:50, ale świetna obrona sprawiła, że przyjezdni przez 3 min. i 15 sek. nie byli w stanie zdobyć punk tu. W tym czasie miejscowi dołożyli do swojego dorobku 10 pkt. i do końcowej syreny kontrolowali grę i wynik, choć na parkiecie pojawili się zmiennicy.

Kolejny mecz Górnik rozegra już w sobotę w Kłodzku z Nysą. Początek derbowego starcia o godz. 17.00. Wałbrzyszanie są wiceliderem I ligi z bilansem spotkań 6:2, a kłodzczanie są jedynym zespołem bez zwycięstwa (0:7).

Górnik Wałbrzych – GKS Tychy 84:68 (14:19, 23:14, 25:17, 22:18)

Górnik: Jakóbczyk 29, Bojanowski 13, Cechniak 8, Ratajczak 7, Malesa 6, Durski 5, Podejko 4, Wróbel 4, Koperski 3, Zywert 3, Stankiewicz 2, Niziński 0.

GKS: Wrona 15, Woroniecki 11, Kędel 9, Stryjewski 8, Grochowski 6, Karpacz 5, Trubacz 5, Śpica 4, Ziaja 3, Mąkowski 2, Jakacki 0, Polakowski 0.

Zapraszamy do objerzenia fotorelacji z tego spotkania przygotowanej przez Dawida Wójcikowskiego.