https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzynie w wieloboju

Dwa medale mistrzostw Polski wywalczyły pięcioboistki Górnika Wałbrzych. Amelia Kielar z Jedliny-Zdroju zdobyła złoty, a Martyna Sterenga z Wałbrzycha brązowy krążek w rywalizacji do lat 16. Ich trenerem jest Grzegorz Banaszek.

– Niesamowite wyniki, siła i wola walki przy słabej pogodzie. Nawet upadek nie przeszkodził naszej zdolnej zawodniczce w biegu po medal! Gdy w trakcie imprezy o tak wysokiej randze, jaką są Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach zawodnik bije swoje „życiówki”, nie świadczy to tylko o jego formie ale przede wszystkim o postawie i sile charakteru! Mamy charakterne dziewczyny w #kopalniatalentów i niesamowitego trenera! – podkreślają działacze LKS Górnik Wałbrzych.

Amelia Kielar jest uczennicą VIII klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Jedlinie – Zdroju. Od dwóch lat trenuje lekkoatletykę w LKS Górnik Wałbrzych pod okiem trenera Grzegorza Banaszka. Sukces młodej lekkoatletki podczas mistrzostw Polski w Łodzi doceniły władze uzdrowiskowej gminy – burmistrz Leszek Orpel złożył Amelii gratulacje i wręczył upominek.

(RED, fot. LKS Górnik)

REKLAMA

Click Here