https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Muzyczne lekcje w Teatrze Zdrojowym

Wałbrzyska Szkoła Talentów zaprasza na indywidualne zajęcia nauki gry na fortepianie do Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju.

– Zajęcia indywidualnej nauki gry na instrumentach to przeciwwaga dla promowanych przez współczesny świat szybkich i łatwych zwycięstw bez specjalnego wysiłku. Przyszły instrumentalista dowie się, ile czasu i osobistego wysiłku i zaangażowania musi poświęcić doskonaleniu swojej gry, dzięki czemu nauczy się szanować pracę innych i doceniać prawdziwą sztukę. Granie na instrumencie jest treningiem dla ciała, uczuć i psychiki. Wszystkie te sfery są wzmacniane i rozwijane, co przynosi korzyści także w innych działaniach np. nauce czy twórczości. Nauka gry na instrumencie jest konstruktywnym sposobem spędzania czasu, perspektywicznie przyzwyczaja do występów na scenie, daje wiarę w siebie i uwrażliwia na piękno. Badania naukowe dowodzą, że gra na instrumencie w wieku wczesnoszkolnym, przenosi się na niezwiązane z muzyką obszary, co znacznie ułatwi poprawę wyników w nauce pozostałych przedmiotów. Poszerza pamięć, uczy koncentracji uwagi, rozbudza kreatywność, poprawia koordynację ruchową, pomaga wyrażać emocje i przynosi relaks. Wybierając zatem zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, warto wziąć pod uwagę korzyści i sensowność spędzania wolnego czasu, pod okiem doświadczonej kadry pedagogicznej.

Zapisy na zajęcia prowadzone są na stronie internetowej https://forms.gle/qRmBqXtjkFUDJe2p9. Więcej informacji można uzyskać w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury: e-mail: wst@wok.walbrzych.pl oraz telefonicznie pod numerami: 74 667 09 53 lub 74 640 99 15.

(JR)

REKLAMA

Kliknij tutaj