Zwycięska inauguracja

W meczu I kolejki I ligi koszykarzy Energa Kotwica Kołobrzeg uległa Górnikowi Trans.eu Wałbrzych 85:91 (17:26, 21:20, 23:21, 24:24).

Wałbrzyszanie do Kołobrzegu pojechali w dziesięcioosobowym składzie, ale problemy zdrowotne uniemożliwiły grę Damianowi Cechniakowi oraz Damianowi Durskiemu. Mimo to Kotwica prowadziła tylko raz – 5:4, a potem dobra gra Krzysztofa Jakóbczyka oraz Macieja Bojanowskiego w 3 min. dała Górnikowi prowadzenie różnicą 5 pkt., które w 7 min. wzrosło do 11 pkt. Ostatecznie I kwartę goście wygrali 26:17, a najskuteczniejszym graczem był Bojanowski, który zdobył w tym okresie 13 pkt. Po przerwie Czarodzieje z Wydm w minutę zdołali zmniejszyć do 4 oczek, ale potem Górnicy zdołali odzyskać kontrolę nad grą i wynikiem, by na długą przerwę schodzić na prowadzeniu 48:36. Po zmianie stron Kotwica znów zdołała zmniejszyć dystans, tym razem do 3 pkt., ale wtedy serią 8 pkt,. z rzędu popisał się Jakóbczyk i do końcowej syreny podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego utrzymywali kilkupunktową przewagę, by wygrać 91:85.

W następnej kolejce Górnik zagra w Opolu z  Weegree AZS Politechnika Opolska. Mecz zostanie rozegrany 3.10.2020 r. o godz. 17:30.

Kotwica – Górnik 85:91 (17:26, 21:20, 23:21, 24:24).

Kotwica: Pawlak 22, Załucki 17, Robak 13, Kulon 10, Wyszkowski 10, Struski 5, Kruszczyński 3, Sadło 3, Marek 2, Daszke 0, Stawiak 0.

Górnik: Jakóbczyk 29, Bojanowski 21, Kamiński 14, Zywert 9, Wróbel 6, Koperski 5, Malesa 4, Ratajczak 3.