https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Inne, ale wcale nie gorsze

Trwająca pandemia miała znaczący wpływ na tegoroczne wakacje w Gminie Stare Bogaczowice. Odbyły się one w zupełnie innych warunkach, z wieloma obostrzeniami oraz wymogami. Nie przeszkodziło to jednak w spędzaniu czasu w sposób kreatywny, zabawny, pełen przygód, jak również nauki. Wszystkie wydarzenia wakacyjne organizowane przez Gminne Centrum Biblioteczno- Kulturalne odbywały się w reżimie sanitarnym oraz zgodnie z wytycznymi.

Na mieszkańców Gminy czekały lokalne wycieczki z ciekawymi przewodnikami. Krzysztof Żarkowski zabrał dzieci i młodzież na edukacyjną przygodę z gminną florą i fauną. Okazuję się, że wystarczy się rozejrzeć, aby dostrzec piękne okazy ptaków, unikatowe kwiaty, a nawet jadalne owoce i zioła, które rosną w gminie. O tym jak wykorzystać te cuda natury można było dowiedzieć się na późniejszych warsztatach zielarskich.

W trakcie wakacji Gminne Centrum Biblioteczno- Kulturalne otworzyło również nowe atrakcje na placu zabaw: ścieżkę sensoryczną dla najmłodszych czy urządzenia, które pomagają w rozwoju dzieci. W letnie miesiące plac zabaw czynny jest codziennie – od rana do wieczora.

Niezwykłą popularnością cieszył się biwak survivalowy pod przewodnictwem Krzysztofa Petka. Doświadczony podróżnik, pisarz i nauczyciel pokazał rodzicom i dzieciom jak założyć obozowisko i jak dobrze spędzić czas na świeżym powietrzu. Oprócz tego uczestnicy poznali podstawy samoobrony, survivalu oraz orientacji w terenie. Telefony komórkowe były zabronione!

Kolejną atrakcją, która okazała się strzałem w dziesiątkę, było kino plenerowe. Filmy pod gołym niebem obejrzały setki widzów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ tytuły były naprawdę doskonałe w tym: oscarowy La La Land, czy wzruszający Cudowny Chłopak. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Najmłodsi mieszkańcy gminy spotkali się również z wielokrotnie nagradzanym pisarzem Marcinem Pałaszem. Spotkanie pełne humoru, ciekawych opowieści, ale również i nagród, pytań oraz autografów odbyło się w plenerze. Tradycyjnie na każdego uczestnika naszych spotkań czekała nagroda. Nie inaczej sprawa miała się w trakcie ostatniego wydarzenia w trakcie tych wakacji, czyli gry terenowej – Bogaczowicka Przygoda. Na śmiałków czekały wyzwania – musieli odnaleźć wszystkie magiczne artefakty, rozwiązać zagadki, a na końcu ułożyć tajemne hasło.

– Gmina Stare Bogaczowice udowodniła, że nawet w reżimie sanitarnym można zorganizować niezapomniane wakacje – podkreśla Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno- Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty