https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spacer z przewodnikiem po Jedlinie-Zdroju

Dla tych, którzy zastanawiają się jak spędzić najbliższe święto – 15 sierpnia mamy propozycję: Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza do odkrywania Jedliny-Zdroju. Start w sobotę o godz. 11.00 z parkingu kompleksu Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej.

Kim była Charlotta von Seher-Thoss, której rzeźba znajduje się przed Domem Zdrojowym w Jedlinie – Zdroju, czy słynny architekt Carl Langhans – autor projektu Bramy Brandenburskiej w Berlinie mógł mieć coś wspólnego z Jedliną – Zdrój i gdzie znajduje się tu najładniejsza aleja lipowa? Na pytania te będziemy mogli znaleźć odpowiedzi podczas spaceru po Jedlinie – Zdroju. Jedlina- Zdrój to uzdrowisko położone w malowniczej dolinie, otoczonej lasami i wzgórzami. Wokół miasta rozciąga się wiele szlaków turystycznych, które zachęcają do spacerów, jazdy rowerami. Znajduje się tu „Park Aktywności” z parkiem linowym i torem saneczkowym. Nieopodal uzdrowiska położony jest Pałac Jedlinka – obiekt o bardzo ciekawej historii.

W programie wycieczki z przewodnikiem: park aktywności, degustacja wody Charlotta w Pijalni Wód Leczniczych, spacer Aleją Uzdrowiskową, niezapomniane widoki z wieży kościelnej, pałac i browar w Jedlince. A o historii uzdrowiskowej miejscowości opowie przewodnik.

Planowany czas wycieczki – do 3 godzin.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj