Polki znów wygrały w Wałbrzychu

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce pokonała Czechy 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13) w drugim meczu kontrolnym w Wałbrzychu.

W spotkaniu rewanżowym w hali Aqua-Zdrój w I secie lepiej radziły sobie Czeszki, które szybko zbudowały przewagę 12:5 i bez większych problemów utrzymały ją do końca. W drugiej partii Polki poprawiły grę w ataku, a po wyrównanej walce w decydującym momencie punktowała Magdalena Stysiak, dając wygraną 25:22. Trzecią odsłonę biało – czerwone szybko ustawiły pod siebie, przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i gładko wygrały 25:17, ale na początku IV seta rywalki łatwo odskoczyły im na 6:0. Na niewiele zdała się przerwa zarządzona przez trenera Jacka Nawrockiego i dopiero zmiany w składzie przełożyły się na poprawę gry w każdym elemencie. W końcówce seta nasza drużyna zbliżyła się do rywalek na 2 pkt. (22:24), ale te nie pozwoliły już odebrać sobie zwycięstwa i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Ostatni set był emocjonujący, bo Polki nie były w stanie utrzymać wypracowywanej przewagi, która chwilami wynosiła nawet 4 pkt. Przy stanie 14:11 Czeszki obroniły dwa meczbole, ale po przerwie dla trenera Nawrockiego kolejnym skutecznym atakiem popisała się Stysiak, kończąc seta 15:13 i cały mecz 3:2.

Polska: Alicja Grabka, Weronika Centka, Anna Stencel, Julia Twardowska, Monika Fedusio, Magdalena Stysiak, Maria Stenzel (L) – Martyna Łukasik, Julia Nowicka, Zuzanna Górecka, Marta Ziółkowska, Monika Jagła (L), Martyna Świrad. Trener: Jacek Nawrocki.

Czechy: Katerina Valkova, Andrea Kossanyiova, Veronika Trnkova, Gabriela Orvosova, Michaela Mlejnkova, Barbora Purchartova, Veronika Dostalova (L) oraz Simona Bajusz, Pavlina Simanova, Veronika Patockova. Trener: Giannis Athanasopoulos.