https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nabór do Przedszkoli U Mikołaja i do oddziału żłobkowego

Przedszkola „U Mikołaja” w Wałbrzychu i Strudze rozpoczęły nabór dzieci od 1 do 6 roku życia. Prowadzone są także zapisy do jedynego w powiecie wałbrzyskim niepublicznego żłobka w Strudze.

Przedszkole w Strudze w Gminie Stare Bogaczowice jest placówką niepubliczną, która rozpoczęła swoją działalność w 2016 r. Dwa lata później, w tym samym budynku, został także uruchomiony żłobek, dzięki czemu dziecko ma szansę rozwoju i pobytu w jednym miejscu od pierwszego do około siódmego roku życia.

– Dużym atutem naszego przedszkola jest jego lokalizacja w malowniczej i spokojnej okolicy, otoczonej widokiem gór oraz pięknej zieleni pól i łąk w miejscowości Struga. Takie położenie placówki stwarza także doskonałe warunki do częstych spacerów i prowadzenia obserwacji przyrody, zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku. Sam budynek jest piętrowy, posiada 4 przestrzenne i nasłonecznione sale dydaktyczne dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci, 2 szatnie, 2 toalety, sypialnie dla najmłodszych, zaplecze kuchenne spełniające wysokie wymagania higieniczne systemu HACCP oraz pomieszczenie kancelaryjno-administracyjne. Przedszkole otacza ogrodzenie, umożliwiające bezpieczny pobyt dzieci na placu zabaw, który jest wyposażony w urządzenia ogrodowe rozwijające sprawność i zwinność naszych wychowanków, a także piaskownicę, w której dzieci rozwijają zdolności interpersonalne i zawierają przyjaźnie. To także miejsce, które bardzo korzystnie wpływa na ogólny rozwój dziecka, a w trakcie zabawy w piasku dziecko doskonali swoje zdolności manualne, w tym głównie precyzję ruchów, a także zręczność i koordynację – mówi Ramona Bukowska, dyrektor Przedszkola U Mikołaja w Strudze.

Kolejnym atutem tego przedszkola jest szereg dodatkowych zajęć, wśród których są między innymi: język angielski, teatrzyki na terenie przedszkola z udziałem aktorów, szachy, tańce, akademia dźwięku i ciszy, przedsiębiorczość dla przedszkolaka z elementami informatyki, robotyka czy niezwykle ważne dla rozwoju zajęcia z logopedą.

– Dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej, realizujemy projekt „Odkrywamy Zawody”, za sprawą którego nasi wychowankowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych przedstawicieli zawodów: krawiec, policjant, strażak, fryzjer, rolnik, a w zajęciach wyjazdowych dzieci mogą przyjrzeć się ich pracy z bliska. W naszej placówce organizujemy także uroczystości z udziałem zaproszonych gości: pasowanie, jasełka, Dzień Babci i Dziadka, festyn rodzinny, a także inne uroczystości dla dzieci – bal jesieni, czy bal karnawałowy. Przedszkole współpracuje z instytucjami kultury, biorąc udział organizowanych p[rzez nie wydarzeniach i warsztatach – wylicza dyrektor przedszkola.

W placówce funkcjonują 3 grupy przedszkolne: I dla 2,5 -3,5-latków; II dla 4-latków; III dla 5-6-latków oraz 2 grupy żłobkowe dla dzieci w wieku 1 – 2,5 roku. W grupach 4, 5 i 6-latków – oprócz zabaw organizowanych i indywidualnych – odbywają się zajęcia dydaktyczne, a także zajęcia z dominacją działalności umysłowej lub estetycznej oraz zajęcia z dominacją ruchu, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zestawy zabaw muzyczno-ruchowych czy rytmiczno-ruchowych, realizowane w oparciu o podstawę programową, zgodną z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– Ostatnie miesiące udowodniły, że kadra pedagogiczna zatrudniona w naszym przedszkolu świetnie zdalnie realizowała obowiązek nauczania w dobie pandemii COVID-19, za pomocą filmików z różnymi doświadczeniami, zabawami ruchowymi czy tańcami. Dzięki temu dzieci miały możliwość zarówno usłyszenia, jak i zobaczenia swojego wychowawcy, o czym świadczą zwrotne zdjęcia i pozytywne reakcje rodziców dzieci uczęszczających do naszej placówki. Zapraszamy rodziców, którzy cenią sobie miłą i domową atmosferę w przedszkolu i żłobku, do kontaktu z naszymi placówkami w Wałbrzychu i Strudze. Wszelkich szczegółowych informacji udzielamy pod numerami telefonów: 502 502 024 oraz 510 120 760 – dodaje dyrektor Ramona Bukowska.

(TS)

REKLAMA

Kliknij tutaj

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close