https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Referendum w Boguszowie – Gorcach 7 czerwca?

– Referendum w Boguszowie-Gorcach, odbędzie się na początku czerwca 2020 r. Wkrótce, podamy państwu dokładną datę referendum – informuje grupa organizująca referendum w Boguszowie – Gorcach.

Być może referendum zostanie zorganizowane 7 czerwca 2020 r., ale Krajowe Biuro Wyborcze w Wałbrzychu czeka na stanowisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu i władz Boguszowa – Gorc.

Przypomnijmy: 13 marca 2020 roku w godzinach popołudniowych Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu podjął decyzję o odwołaniu  – zaplanowanego na 15 marca – referendum o odwołanie burmistrza w Boguszowie – Gorcach.

– W związku z zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa SARSCoV-2, zawiesza się głosowanie w referendum gminnym w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc, którego termin określono postanowieniem nr 1/2020 Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu I z dnia 13 stycznia 2020 r. o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc przed upływem kadencji na dzień 15 marca 2020 r. Data głosowania w referendum zostanie określona odrębnym postanowieniem Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu I. Postanowienie wchodzi w życie z dniem podpisania i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego oraz podaniu do publicznej wiadomości na terenie Gminy Boguszów-Gorce – informował Dariusz Pająk, Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu I.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty